upcoming releases

 • Usnea

  PORTALS INTO FUTILITY

  record label: Relapse Records
  date of release: 2017-09-08
  USA

  Trzeci pełnoczasowy album amerykańskich doomsterów. Wydawcą zespołu pozostaje wciąż Relapse Records. Inspirowany dystopijną sc-fi i bolesnymi doświadczeniami obecnej rzeczywistości nowy album zawierać ma 5 długich kawałków o łącznym czasie 56 minut. Do tej pory muzykę Usnea opisać można było jako mariaż depresyjnego funeral doom ze sludge i death metalem. Wytwórnia zapowiada w notce prasowej, że obecnie zespół w swojej sile i dynamice skierował się bardziej w kierunku dysonansowego death metalu ze zróżnicowanymi strukturami wokalnymi i bardziej epickimi kompozycjami, wciąż nie tracąc jednak nic ze swojego ciężaru, brutalności i żałobnej melodyki dotychczasowych dokonań.

  Płyta ukaże się na CD, jako podwójny LP oraz w formacie cyfrowym. Zamówienia można składać na http://www.relapse.com/usnea-portals-into-futility , a wersję cyfrową na Bandcampie.

  Spis utworów na "Portals Into Futility":
  1. Eidolons And The Increate
  2. Lathe Of Heaven
  3. Demon Haunted World
  4. Pyrrhic Victory
  5. A Crown Of Desolation

  www.facebook.com/usneadoom
  www.relapse.com
  www.facebook.com/RelapseRecords

  search for Usnea
 • listen and enjoy!


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.