upcoming releases

 • Atrox

  MONOCLE

  record label: Dark Essence Records
  date of release: 2017-09-08
  NORWAY

  Po długiej, dziewięcioletniej przerwie norwescy progresorzy z Atrox powracają z kolejnym długograjem, na których pokazują się ze swojej ciemniejszej strony, ale wciąż nie rezygnując z klimatycznych i epickich elementów ze swojej przeszłości. Nie brakuje też oczywiście chwytliwej elektroniki, nawiązań do industrialu, programowanych bębnów obok żywej, klasycznej perkusji, orkiestralnych wtrąceń i budowanych z teatralnym rozmachem partii wokalnych nieodzownie kojarzących się z Arcturus. Dla wielbicieli rzeczy typu Manes, Green Carnation, Ulver, Arcturus, Red Harvest rzecz koniecznie do sprawdzenia - reszta powinna omijać.

  Utwory:
  1. Mass
  2. Vacuum
  3. Heat
  4. Finger
  5. Suicide Days
  6. For We Are Many
  7. Movie
  8. Target

  Okładka: Rune Folgerø i Erik Paulsen

  www.atrox.com
  www.facebook.com/atrox.no
  www.youtube.com/user/atroxband
  www.darkessencerecords.no
  www.facebook.com/darkessencerecords

  search for Atrox

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.