upcoming releases

 • Novembers Doom

  HAMARTIA

  record label: The End Records
  date of release: 2017-04-14
  USA

  10-ty długograj amerykańskich weteranów doom/death metalu. Zespół już dawno ustabilizował swój styl i brzmienie - po raz kolejny z resztą nagrywali w Belle City Sound z Chrisem Djuricicem (Jungle Rot, Malevolence). Miksy i mastering robił natomiast Dan Swano. Po raz pierwszy udało im się też nagrać dwa albumy z rzędu w niezmienionym składzie. Gościnnie pojawili się natomiast Ben Johnson na klawiszach, Rhiannon Kuhr na dodatkowych wokalach ("Ever After," "Miasma," "Zephyr"), Andrew Craighan (My Dying Bride) na gitarze ("Waves In The Red Cloth"), Bernt Fjellestad (Susperia) na dodatkowych wokalach ("Borderline"), a dodatkowe wokale dołożył też Dan Swanö w utworze "Borderline". Sam zespół, tradycyjnie, bardzo entuzjastycznie wyraża się o nowej płycie określając ją najlepszą w swojej karierze.

  01. Devils Light
  02. Plague Bird
  03. Ghost
  04. Ever After
  05. Hamartia
  06. Apostasy
  07. Miasma
  08. Zephyr
  09. Waves In The Red Cloth
  10. Borderline

  www.facebook.com/NovembersDoom1989/
  www.novembersdoom.com
  www.theendrecords.com
  www.facebook.com/theendrecords
  soundcloud.com/theendrecords

  search for Novembers Doom
 • listen and enjoy!
Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.