upcoming releases

 • Sarcasm

  WITHIN THE SPHERE OF ETHEREAL MINDS

  record label: Dark Descent Records
  date of release: 2017-04-28
  SWEDEN

  Drugi album zreformowanych w 2015 roku Szwedów, którzy musieli pozbierać się po śmierci bębniarza Oscara Karlssona rok temu. Jakby tego było mało, podczas nagrań nowego materiału odeszli gitarzysta Fredrik (ze względów zdrowotnych) i basista Henrik (brak czasu). Do składu wrócił stary gitarowy Anders Eriksson i doszedł nowy basman, a na wiosnę udało im się podpisać papiery z zyskującą coraz większą renomę, amerykańską Dark Descent Records. Mimo wszystko powrót udany - szwedzki, blackujący death z niewkurwiającymi melodiami na całkiem niezłym poziomie.

  Side 1:
  1. Bloodsoaked Sunrise 2:54
  2. From the Crimson Fog They Emerged 4:22
  3. Embodiment of Source 5:33
  4. Scars of a Land Forgotten 3:20

  Side 2:
  1. In the Grip of Awakening Times 3:40
  2. Silent Waves Summoned Your Inner Being 3:17
  3. A Black Veil for Earth 8:31
  4. The Drowning Light at the Edge of the Dawn 4:05

  Recorded at HSH Studios by Alvaro Svanerö & Philip Borg during summer/autumn 2016
  Engineered by Lawrence Mackrory at Studio Maskinrummet 8 - 11 november 2016
  Produced by Sarcasm

  Album cover by Raul Gonzales

  sarcasmsweden.se
  www.facebook.com/sarcasmsweden
  www.darkdescentrecords.com
  www.facebook.com/DarkDescentRecords

  search for Sarcasm
 • listen and enjoy!


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.