upcoming releases

 • Helheim

  LANDAWARIJAR

  record label: Dark Essence Records
  date of release: 2017-01-20
  NORWAY

  Dziewiąty duży album płodnych Norwegów, którzy na żadnym albumie nie zawiedli i w dziedzinie zakorzenionej w viking metalu, nigdy nie zamienili się w parodię wojów północy jak to często ma niestety miejsce. Wciąż jest to oczywiście najwyższej klasy połączenie folkowego, skandynawskiego ducha z progresywną nieoczywistością, wciąż usłyszeć tu możemy takie instrumenty jak róg, czy kotły, ale o ile poprzedni krążek, "raunijaR" podążał ścieżką wyznaczoną na "Asgards Fall", to "landawarijaR"można powiedzieć, że stylistycznie bliższy jest "Heiðindómr ok mótgangr" - pełen ciemnych melodii, surowy w swoim charakterze i zanurzony w ciężkim, progresywnym sosie.

  www.facebook.com/helheimnorway
  helheim.bandcamp.com
  www.helheim.com
  www.darkessencerecords.no
  www.facebook.com/darkessencerecords

  search for Helheim
 • listen and enjoy!
Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.