news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Lvcifyre (uk) udostępniają tytułowy utwór z "The Broken Seal"

  2021-08-11

  W połowie zeszłego miesiąca dowiedzieliśmy się, że trzeci duży album brytyjskiego Lvcifyre będzie nosił tytuł "The Broken Seal" i ukaże się 10 września b.r. wspólnym nakładem Dark Descent Records i Noevdia. Kilka dni temu zespół udostępnił już pierwszy, tytułowy utwór z tego krążka:


  "The Broken Seal" zarejestrowano we włoskim studio SPVN w Mediolanie. Za okładkę odpowiada Daniele Valeriani. Płyta zawiera 9 utworów, które tak opisuje notka prasowa:

  "Wyrachowane i okrutne, przesiąknięte atmosferą kontrolowanej furii, oferują wstrząsającą podróż przez nawiedzone zakamarki śmiertelnego umysłu. Gwałtowne i hipnotyzujące, ale od czasu do czasu wydobywające obłąkaną melodię, aby całość stała się jeszcze bardziej nieprzewidywalna. Teksty to maniakalne, demonologiczne wersety, które czyta się tak jak dźwięki albumu - wykrzykiwane, skandowane, wyjękiwane i wycharczane z taką samą pewnością siebie jak i opętaniem.

  Wszystko to razem daje pejzaż dźwiękowy, który, choć mocno zakorzeniony w tradycji death metalu, jest przesycony teatralną atmosferą i głębią duchową bardziej kojarzoną z black metalem. "The Broken Seal" to wyjątkowa fuzja muzycznych światów, stworzona po to, by nękać cielesną rzeczywistość."


  www.facebook.com/Lvcifyre
  lvcifyre.bandcamp.com/
  www.noevdia.com/
  www.darkdescentrecords.com/
  www.facebook.com/DarkDescentRecords/

  added by: Olo
  source: fb / Lvcifyre

  LvcifyreDark Descent RecordsNoevdiaNorma Evangelium DiaboliSPVN studioDaniele Valeriani


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.