news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Artillery (dk) na Rock & Rose Fest 21 sierpnia w Kutnie

  2021-08-09

  Anti-Violent Agency, zespół Alastor oraz Kutnowska Kuźnia Kultury zapraszają na kolejna edycję kutnowskiego rockowo-metalowego festiwalu Rock & Rose Fest. Tym razem gwiazdą mają być duńscy weterani z Artillery, którzy wprawdzie największe sukcesy odnosili w drugiej połowie lat 80-tych, ale po swoim kolejnym powrocie w 2007 roku nie odcinają jedynie kuponów od swojej sławy i udowodnili, że wciąż kipi w nich masa pomysłów i chęci do grania. W tym roku wydali swój już dziesiąty album "X", którego potencjał na pewno będą chcieli pokazać na żywo.

  Przed Artillery wystąpią inne staruszki - kutnowski Alastor, w skład których powrócił ich oryginalny wokalista Robert Stankiewicz (aka Stryj). To historyczne wydarzenie w działalności zespołu. Stryj to bardzo charakterystyczna osoba, którą można usłyszeć na prawie wszystkich albumach zespołu. Wyjątkiem jest tylko ostatnia płyta zespołu "Out of Anger", na której brzmi wokal Mishy Jarskiego.

  Jeszcze wcześniej zagrają kolejne dinozaury - tym razem death metalowe - Betrayer, których ostatnia płyta "Scaregod" wspaniale wskrzesza ich pierwotnego, kultowego ducha z początku lat 90-tych i pokazuje silne i charakterystyczne oblicze tej ekipy.

  Przed Betrayer zagrają jeszcze śląski, thrashowy Horrorscope, grind core'owy Unborn Suffer, a na otwarcie - miejscowy Nightmares.

  21 sierpnia 2021 - Kutno (ul. Józefów 7A)

  bilety: 85 / 99 zł
  przedsprzedaż: www.kupbilecik.pl/imprezy/60814/Kutno/Rock%26Rose+Fest+Kutno+2021

  15.00 – początek imprezy
  15.30 – 16.00 – NIGHTMARES
  16.20 – 16.50 – UNBORN SUFFER
  17.10 – 17.55 – HORRORSCOPE
  18.15 – 19.00 – BETRAYER
  19.30 – 20.30 – ALASTOR
  21.00 – 22.30 – ARTILLERY

  www.facebook.com/rockrosefest


  added by: Olo
  source: fb / rockrosefest

  Anti-Violent AgencyAlastorKutnowska Kuźnia KulturyArtilleryBetrayerHorrorscopeUnborn SufferNightmares


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.