news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Premiera debiutu Pandemic Outbreak w Awakening, album do odsłuchu

  2021-06-26

  Chińska Awakening Records informuje o premierze debiutu pomorskiego Pandemic Outbreak.

  Album "Skulls Beneath the Cross" to 10 kompozycji (plus nieśmiertelne intro)  hołdujących starej szkole death i thrash metalu. Wprawne ucho wychwyci sporo nawiązań do trendów jakie obowiązywały w latach 90-tych w Polsce i chociażby na Florydzie. Wystarczy wspomnieć, że wytwórnia reklamuje album jako "One of the Underground extreme metal masterpieces not to be missed in" i coś w tym jest. Całość do odsłuchu jest już dostępna:

   Tak formacja komentuje wydanie albumu "Po niecałych 7 latach od założenia kapeli, nadchodzimy z naszym pierwszym albumem o nazwie "Skulls Beneath the Cross". Proces tworzenia tego albumu trwał prawie dwa lata w zatęchłej piwnicy na Przeróbce w Gdańsku. Cały ten czas obfitował w imprezy, koncerty promujące nasze poprzednie wydawnictwo "Collecting the Trophies" oraz tworzenie nowego materiału. Podczas naszych podróży poznaliśmy wiele fantastycznych osób i nawiązaliśmy wiele zajebistych znajomości. Chcemy ten album dedykować tym wszystkim osobom, które spotkaliśmy na swojej drodze. Miejmy nadzieję, że po pandemii znowu wyruszymy w trasę, gdzie będziemy grać dla totalnych maniaków, pić tani alkohol i poszerzać nasze patologiczne wybryki. Ten album również jest hołdem dla metalu lat 90 pochodzącego z Florydy oraz naszej lokalnej sceny, która była ogromną inspiracją."

   Zespół tworzą:

  Szymon "Rezus" Wójcik - perkusja

  Menzel - gitara, wokal

  Paweł Snarski - gitara

  Kotwa - bass

   

   

  www.facebook.com/pxoxdeathrash

  www.awakeningrecordscn.bigcartel.com 

  added by: A
  source: Pandemic Outbreak

  Pandemic OutbreakAwakening Records


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.