news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Narrenwind (pl) zapowiadają nowy album i publikują jeden utwór

  2021-06-01

  Jeden z ciekawszych tworów na naszej krajowej mapie black metalowej - duet Narrenwind zapowiada swój czwarty już pełny album:

  Jest Dziewięć Kluczy do Królestwa Cieni. Każdy z nich reprezentuje swój własny, odmienny od pozostałych Rytuał Przejścia, lecz wszystkie konsekwentnie prowadzą do jednej z Bram, którą pozwolą Ci otworzyć. Ponad dziewięć miesięcy od rejestracji pierwszych dźwięków możemy wreszcie ogłosić koniec prac nad czwartym albumem NARRENWIND “Jest Dziewięć Kluczy do Królestwa Cieni”. Zawierał on będzie dziewięć dość zróżnicowanych utworów, które łączy wspólny koncept odkrycia własnej, niepowtarzalnej drogi do jednej z Dziewięciu Bram prowadzących do Królestwa Cieni. W następnych tygodniach zajmiemy się dopracowaniem szczegółów premiery, a tym czasem już dziś możemy pochwalić się utworem otwierającym album - "A jesteś skazańcem".

   

   

  www.facebook.com/narrenwind/

  added by: Olo
  source: fb / Narrenwind

  NarrenwindWheelwright Productions


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.