news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • The Return Of The Black Plague: Infernal War, Embrional, Dagorath i Sepulchral Cult -19.06, P23 Katowice

  2021-05-27

  Tuż po oficjalnym ogłoszeniu nowego rozporządzenia dotyczącego możliwości organizacji koncertów Black Silesia Productions informuje o powrocie idei cyklu The Black Plague (teraz "The Return Of The Black Plague"):

  "Po wielotygodniowym zamieszaniu i próbach zablokowania branży, rząd w końcu się ugiął – koncerty wracają do życia! Powracamy do koncepcji imprezy stworzonej przez nas w zeszłym roku – festiwalu klubowego w czasach pandemii. Na pierwszy ogień idą śląscy piewcy bluźnierstwa od dwóch dekad dumnie dzierżący sztandar wszystkiego co najohydniejsze w black metalu – Infernal War!

  Wspomoże ich Embrional - śląska maszyna do zabijania dowodzona przez Skullrippera [Azarath]; która pokaże jak grać ekstremalny i zarazem oldschoolowy death metal w sposób nieoczywisty.

  Dagorath to trupia aura, piwniczne widziadła, odór stęchlizny i opętanie, czyli jedno z ciekawszych odkryć na scenie black metal ostatnich lat, które po raz pierwszy zagra na Czarnej Śląskiej Ziemi.

  Czarną letnią serię otworzy niemała ciekawostka – debiutancki koncert Sepulchral Cult. Sepulchral Cult to nic innego jak groby, trumny, czaszki i gruzujący black/death zagrany jednocześnie w sposób klasyczny ale nieoczywisty."

  Bilety już w sprzedaży. Pula z racji aktualnych restrykcji jest ściśle limitowana: goout.net/en/black-plague-infernal-war+embrional+more/szarjhr/

  The Return Of The Black Plague: Infernal War, Embrional, Dagorath, Sepulchral Cult
  19.06 - Katowice @ P23

  bilety: 80 zł

  Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/3975863022527208


  www.facebook.com/BlackSilesia
  blacksilesia.pl

  added by: Olo
  source: Black Silesia Productions

  Black Silesia ProductionsInfernal WarEmbrionalDagorathSepulchral CultThe Black PlagueThe Return Of The Black PlagueP23


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.