news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Nowy album Catharsis (pl) w czerwcu; gościnny udział Rossa Dolana

  2021-05-27

  Mad Lion Records donosi o planach wydawniczych dotyczących nowego krążka tyskiego Catharsis zatytułowanego "Human Failures":

  Aż siedem lat trzeba było czekać na następcę debiutu Catharsis "Rhyming Life And Death" (Mad Lion Records, 2014). Po tym co zespół prezentuje na "Human Failures" można, z całą pewnością (sic!), stwierdzić, że nie był to czas stracony! Catharsis potwierdził swoje fascynacje technicznymi zawiłościami i jednocześnie majestatycznie wdarł się w rejony, dla nich (o dziwo!), eksperymentalne! Oczywiście nie odpłynęli na tyle, aby nie pozostać wiernymi death metalowej stylistyce, ale grzebią też, jednocześnie, gdzieś w odmętach black metalu! Jeśli chodzi o sprawy, nazwijmy to, 'formalne', "Human Failures" został nagrany, zmiksowany i zmasterowany w Heinrich House Studio przez Filipa 'Heinricha' Hałuchę. Eugene Ryabchenko - (Fleshgod Apoclaypse, ex live - Belphegor, ex live - Vital Remains) skomponował większą cześć partii perkusyjnych na tę płytę, a Dariusz "Daray" Brzozowski (live - Dimmu Borgir, ex – Vader) nagrał je z właściwym sobie dostojeństwem! Wisienką na torcie jest udział, jako gościa, Ross'a Dolan'a (Immolation), który wyryczał swoje partie w jednym z siedmiu utworów na płycie, a konkretnie w "Made Of Blood"! Czy potrzeba czegokolwiek więcej, aby zachęcić Was do zdobycia tego albumu?

  Pierwszy singiel usłyszymy 4 czerwca - wtedy też ruszyć ma przedsprzedaż. Premiera całości - 21 czerwca 2021.

   

  www.facebook.com/catharsispl
  www.facebook.com/madlionrecords
  www.madlion.eu

  added by: Olo
  source: Mad Lion Records

  CatharsisMad Lion RecordsHeinrich House StudioFilip "Heinrich" HałuchaEugene RyabchenkoDariusz "Daray" BrzozowskiRoss Dolan


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.