news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Catacomb (fr) odświeżą kawałki ze swojej kultowej EP

  2021-05-27

  Francuski Catacomb, po 20 latach ciszy i niezliczonych, nieoficjalnych reedycjach ich starych nagrań powrócili kilka lat temu oficjalnie do aktywności. Wydali dwa, zarejestrowane w domowych warunkach single będące ponownymi nagraniami dwóch kawałków z kultowego materiału "The Maze of Kadath", a gitarzysta Tony nagrał gościnnie solo na "The Mother of All Plagues" Mercyless - co, krótko potem zaowocowało kontraktem z Xenokorp.

  Teraz Catacomb zapowiadają wydanie odświeżonego nagrania CAŁEGO wspomnianego demo, które w odnowionej formie nosić ma tytuł "Back to Unknown Kadath". Masteringiem całości zajął się Patrick Guiraud w studio WSL, a przewidywane przez Xenokorp formaty to 12-calowy, ciężki, 180g winyl z nagraniem audio na stronie A i nadrukiem na stronie B. Do tego dostać mamy też mocno limitowaną wersję kasetową. Premiera zapowiedziana została dopiero na 10 grudnia 2021.

  Lista kawałków:
      The Key
      Hallucinated Mountains
      Time's Lurker
      Nemesis

      Czas całości: 20:00

  Line-up:
      Benjamin Bussy - bas i wokal
      Anthony Derycke - gitary

   

  www.facebook.com/CatacombCult
  catacombfrance.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Xenokorp

  CatacombXenokorpPatrick GuiraudWSL Studio


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.