news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Hangman's Chair (fr) podpisują z Nuclear Blast i udostępniają pierwszy singiel z nowego albumu

  2021-05-21

  Po świetnym "Banlieue triste" francuscy specjaliści od depresyjnego doom rock/metalu z Hangman's Chair wykorzystują falę wznoszącą i podpisują kontrakt z molochem - Nuclear Blast Records. Równocześnie dostajemy pierwszy singiel zespołu zapowiadający nowe wydawnictwo. W nakręconym do niego klipie zagrała francuska aktorka i modelka Béatrice Dalle:


  Jak opowiada zespół o nowym kontrakcie:
  "Jesteśmy podnieceni kolaboracją z tak uznaną i szanowaną firmą muzyczną jak Nuclear Blast Records. Patrzymy z optymizmem w przyszłość ciekawi, gdzie nas ona zaprowadzi."

  Jerome Riera, specjalista w dziale A&R Nuclear Blast dodaje:
  "Cieszę się z faktu dołączenia Hangman's Chair do rodziny Nuclear Blast. Nasza wytwórnia coraz śmielej wkracza na francuskie tereny i jesteśmy szczęśliwi z pracy z zespołem, który jest jednym z najlepszych wschodzących talentów francuskiej sceny metalowej i z możliwości zaprezentowania go międzynarodowej publice. Nadchodzący album Hangman's Chair będzie fantastyczny i jestem pewien, że ich ciężki, rozdzierający serce styl poruszy żałobne nuty w duszach odbiorców na całym świecie".

  Jak opowiada zespół o upublicznionym kawałku:
  "Słowa Travisa Bickle'a (głóny bohater "Taksówkarza" Martina Scorsese) wciąż wybrzmiewają 'Teraz zdaję sobie sprawę, jak bardzo jest podobna do innych, zimna i odległa'. Jesteśmy Travisem, tak jak Betsy. Gdy świat próbuje Cię wyleczyć i uratować my wybieramy odosobnienie. Zaakceptuj swoją depresję i przestań narzekać! Pierwszy singiel z albumu daje możliwość posłuchania przez 5 minut tego, czego można po nim oczekiwać. Ponadto Béatrice Dalle, która występuje w klipie tak łatwo wpasowała się w tę rolę jakby była stworzona specjalnie dla niej."

  Klip "Cold & Distant" wyreżyserował Oscar Bizarre.

   

  www.facebook.com/hangmanschair
  hangmanschair.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: fb / Hangman`s Chair

  Hangman`s ChairNuclear BlastNuclear Blast RecordsBéatrice DalleOscar Bizarre


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.