news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Odraza (pl) - szczegóły nadchodzącej EP "Acedia"

  2021-05-15

  Rok po wydaniu "Rzeczom" Odraza zapowiada nowe wydawnictwo - tym razem EPkę zatytułowaną "Acedia". Dzięki Godz Ov War Productions ma ona mieć swoją premierę 21 maja na CD (standardowy jewel case) i na LP. Warto dodać, że na winylu znajdzie się bonusowy kawałek.

  Podobnie jak "Kir" w 2015r. tak i nagrania "Acedia" zostały zrealizowane w kooperacji z Muzeum Krakowa i jest to soundtrack do wystawy "Współistnienie", którą już niebawem Muzeum Krakowa otworzy w Oddziale Muzeum Podgórza. Cytując organizatora: "..ważną wystawę opisującą trudny 2020 rok; rok pandemii, niepokojów, odpływów i przypływów nadziei. (...) Acedia jest muzycznym pejzażem 2020 roku i ścieżka dźwiękowa wykonana przez muzyków będzie częścią stacjonarnej aranżacji ekspozycji."

   Tracklista:
  1. Acedia I
  2. Acedia II (tylko na LP)

  Muzyka i teksty: Odraza
  Gościnny występ wokalny: Wiktor Sendorek
  Nagranie, mix i mastering: Impressive-Art & Kanały, 2020
  Grafiki: Sars

   

  Teaser:


  odraza-official.bandcamp.com
  www.facebook.com/odrazaofficial
  www.facebook.com/godzovwar
  godzovwar.com

  added by: Olo
  source: Godz Ov War Productions

  OdrazaGodz Ov War ProductionsSarsMuzeum KrakowaMuzeum PodgórzaWiktor SendorekImpressive-ArtKanały


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.