news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Conjureth (us) zadebiutuje w barwach Rotted Life Records i Memento Mori

  2021-05-09

  Kalifornijskie trio Conjureth (w składzie m.in. Wayne Sarantopoulos aka Elektrokutioner dobrze znany z  Father Befouled, Ghoulgotha, Encoffination i wielu innych) przygotowuje się do wydania swojego debiutanckiego długograja. Amerykańska Rotted Life Records wyda go na winylu i kasecie, a hiszpańska Memento Mori na CD. Data wydania wszystkich formatów to 26 lipca 2021.

  Jak czytamy w notce prasowej: "Conjureth powstał w 2018 roku z myślą o kontynuowaniu tradycji wykutych przez twórców Death Metalu. Czerpiąc wpływy od Florydy po Finlandię, Conjureth rozwija ohydę inspirowaną późnymi latami 80-tymi. Przez pewien czas Death Metal nie był pełen blastów, jaskiniowych riffów, przesadnie nisko strojonych gitar i przesadnie głębokich growli. Niestety, ta era była dość krótkotrwała. Ale wszyscy wiemy, że zrodziła najbardziej klasyczne materiały w tym gatunku. Conjureth wskakuje w tę w epokę Death Metalu z lat od 1986 do 1989 niosącego w sobie ogromną porcję thrash metalowych riffów i szczyptę technicznego podejścia, które zostały odkryte kilka lat później. To zespół, który celebruje przeszłość dając narodziny przyszłości. "

  Ich wcześniejszych materiałów posłuchać możecie na ich Bandcampie.

   

  www.facebook.com/conjureth
  conjureth.bandcamp.com
  www.rottedlife.com

  added by: Olo
  source: Rotted Life Records

  ConjurethRotted Life Records


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.