news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Malakhim (se) - pierwszy pełny album w barwach Iron Bonehead w styczniu

  2020-10-26

  Na 8 stycznia Iron Bonehead Productions wyznaczyła premierę debiutanckiego długograja szwedzkiego kwintetu Malakhim "Theion". Płyta ukaże się na CD i formatach winylowych.

  Powstały w 2016 r. Malakhim (w składzie jest m.in. gitarzysta Naglfar - Andreas Nilsson) nagrał w 2017 swoje pierwsze, debiutanckie demo, które zostało rok później wydane przez Iron Bonehead na CD i winylu. Stylistycznie był to dosyć ortodoksyjny black metal napinający death metalowe muskuły i, tematycznie, z silnym 'religijnym' oddaniem. Podobnie wyglądała sprawa z mini-albumem II wydanym  na wiosnę 2019 również przez Iron Bonehead, a teraz przyszła wreszcie pora na wyczekiwany długograj, o którym notka prasowa od wydawcy głosi: "Od pierwszych hipnotyzujących dźwięków, mocno nawiązujących do tego co stworzyli na swoich dotychczasowych krótkometrażowych wydawnictwach, Malakhim uderzają na "Theion" z wyjątkową precyzją i klarownością. Miałby rację ten, który określiłby ten album jako topowe wydawnictwo ortodoksyjnego black metalu ma nadchodzącą dekadę, ale warto dodać coś jeszcze - zagłębiając się w "Theion" odnajdujemy majestatyczną, ale złowrogą melodyjność, która nawiązuje do złotych czasów No Fashion i Solistitium; a równocześnie melodyjność ta skręca w nieoczekiwany sposób emanując wyczuwalną, wysmakowaną i wyjątkowo wieloaspektową nowoczesnością. Kompozycje tego kwintetu eksplorują szerokie obszary dźwiękowego spektrum, od wartkich przyspieszeń po gniotące zwolnienia, a  ich agresywny charakter stał się jeszcze bardziej ohydny. Wszystko zamknięte w profesjonalnej, potężnej i pełnej detali, przestrzennej produkcji. Efekt "Theion" uosabia tytuł utworu "The Splendor of Stillborn Stars"..."

   I właśnie tego utworu możecie poniżej posłuchać:

   

  Za okładkę odpowiada Mitchell Nolte.

   

   

  www.facebook.com/Malakhimofficial/
  firesofmalakhim.com
  www.facebook.com/IronBoneheadProductions
  www.ironbonehead.de

  added by: Olo
  source: fb.com/IronBoneheadProductions

  MalakhimIron Bonehead ProductionsAndreas Nilsson


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.