news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Lie in Ruins (fi) - nowy album w listopadzie

  2020-09-28

  Na 20 listopada Dark Descent zapowiedziała premierę "Floating in Timeless Streams" - nowego albumu fińskiego Lie in Ruins. Następca wydanego w 2014 albumu "Towards Divine Death" trwa tym razem tylko nieco ponad 42 minuty, ale zespół nie traci nic ze swojego wcześniejszego impetu. Jak opisuje notka prasowa od wydawcy: "Chwytliwe riffy w połaczeniu z niebywale utalentowanym Jussi-Pekka Mannerem za bebnami sprawiają, że "Floating in Timeless Streams" to opus magnum tego zespołu i jednocześnie jeden z najjaśniejszych punktów roku 2020".

  Za okładkę odpowiada Roni Arling i Päivi Salminen.
  Preoredry ruszają 2 października.

  Posłuchajcie "Spectral Realms of Fornication":

   

   

   

  www.darkdescentrecords.com/store
  darkdescentrecords.bandcamp.com/
  www.facebook.com/DarkDescentRecords
  www.facebook.com/lieinruins

  added by: Olo
  source: Dark Descent Records

  Lie in RuinsDark Descent Records


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.