news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Sólstafir (is) drugi utwór z nowego albumu udostępniony w formie animowanego video

  2020-09-06

  6 listopada nakładem Season of Mist ukazuje się siódmy studyjny album Sólstafir zatytułowany "Endless Twilight of Codependent Love". Wcześniej mogliśmy już posłuchać utworu "Akkeri" otwierającego płytę, a teraz dostajemy utwór "Drýsill" udostępniony w formie animowanego klipu, który stworzył dla nich Kim Holm (reżyseria, rysunki) we współpracy z Davidem Hallem (animacje):


  Jak opowiada o tym utworze pałker Hallgrímur Jón Hallgrimsson: "Drýsill znaczy po islandzku 'demon'. Utwór opowiada historię kobiety, która zakochuje się w kimś, kto swoim uśmiechem obiecał jej cały świat. Dała się zniewolić jego gierkom. Jego intencje były przesiąknięte złem, kiedy żywił się jej miłością. Jej człowieczeństwo znika, gdy on zyskuje moc, torturując ją psychicznie i fizycznie, trzymając ją zamkniętą w więzieniu jej własnego umysłu. Film ilustruje jej osobistą podróż przez piekło, gdy zapada się w mrok zniewolenia, aż do momentu, który wydaje się być końcem. Pewnego dnia jednak jest w stanie zebrać siły i wykorzystać resztę swojej mocy przeciwko temu mrokowi, pokonać go i wrócić do światła. Kiedy zabija go łopatą, którą zamierzał użyć, by ją pogrzebać, on wciąż się do niej uśmiecha. Śmiejąc się z niej. Kpiąc z niej. Ta piosenka opowiada o walce z demonami, którym pozwalasz kontrolować swój umysł, i o uwolnieniu się. Chodzi o uratowanie siebie i znalezienie siły i odwagi do zwycięstwa, bez względu na to, jak bardzo nie byłbyś zraniony.
  Byliśmy podekscytowani współpracą z Kimem Holmem (który stworzył również okładkę albumu "Svartir Sandar") nad tym kawałkiem, ponieważ czuliśmy, że swoją twórczością będzie on w stanie doskonale uchwycić mroczne uczucia rozpaczy ukazane w tej historii.
  "

  Sam twórca animacji, Kim Holm dodaje: "Depresja to głęboka, ciemna jaskinia wypełniona demonami, w której spędziłem zbyt dużą część swojego życia, a kiedy zacząłem znajdować wizualizacje do niesamowicie genialnego "Drýsill" Sólstafir, życie i sztuka zdawały się  ponownie łączyć w przerażający sposób. Teksty poruszają kwestie śmierci i znęcania się, których mi los na szczęście oszczędził, ale podróż przez zaświaty wydawała się metaforycznie odzwierciedlać każdy dzień pracy nad tym klipem. Lubię wierzyć, że na końcu tunelu zawsze jest światło, ale zdaję sobie sprawę, że tak naprawdę nie dotyczy to wszystkich. "Drýsill" to przekonanie o tym, że dla niektórych nie powinno być światła. Tylko koniec."

  Preordery na "Endless Twilight of Codependent Love" dostępne są w sklepie Season of Mist.

   

  Okładkę nowej płyty zdobi akwarela Johanna Baptista Zweckera z 1864 roku zatytułowana "Pani Gór". Obraz ten jest kobiecą personifikacją Islandii. Po raz pierwszy został opublikowany w książce zawierającej islandzkie opowieści ludowe, ale nigdy nie został pokazany publicznie. Czarno-biała replika wykonana przez artystę jest tym, co Islandczycy znali do niedawna, gdy dwóch mieszkańców znalazło oryginał ukryty w galerii walijskiego muzeum, gdzie był przechowywany przez sto lat. Teraz wraca do domu i posłużył za okładkę do nowego albumu Sólstafir.

  Tracklist:
  1. Akkeri (10:10)
  2. Drýsill (08:52)
  3. Rökkur (07:06)
  4. Her Fall From Grace (06:36)
  5. Dionysus (05:31)
  6. Til Moldar (04:29)
  7. Alda Syndanna (04:30)
  8. Or (06:58)
  9. Úlfur (08:49)

  Line-up w studio:
  Aðalbjörn Tryggvason - wokal, gitara
  Sæþór M Sæþórsson - gitara
  Svavar Austmann - bas
  Hallgrímur Bárðdal - bębny

  Nagrania: Sundlaugin Studio, Grótta
  Miksy i mastering: Birgir Jón Birgirsson

  www.solstafir.net
  www.facebook.com/solstafirice
  www.instagram.com/solstafir_official

  added by: Olo
  source: Season of Mist

  SólstafirSeason of MistJohann Baptist ZweckerKim HolmDavid HallSundlaugin StudioBirgir Jón Birgirsson


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.