news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Svartsyn (se) - nowy album z końcem października; utwór do odsłuchu

  2020-09-02

  Sztokholmska Carnal Records zapowiedziała na 30 października nowy album Svartsyn zatytułowany “Requiem”. Jak opisuje wytwórnia w notce prasowej: “Mizantropijny mrok i pierwotny gniew pozostają na “Requiem” głównymi wyznacznikami muzyki Svartsyn. Na albumie znalazło się sześć utworów będących kwintesencją szwedzkiego black metalu, które spychają słuchacza prosto w otchłań.” Nagrania miały miejsce w studio Mortsella, miksy i mastering w studio Clintwork, a za okładkę odpowiada Chadwick St John.

  Jak opisuje nowy album sam kompozytor całego materiału Ornias: “Album został napisany jako Requiem. Jest to duchowa wędrówka przez destrukcję zachodniej cywilizacji i powstanie Antychrysta i jego wiecznego królestwa. Jest mroczny i przerażający.

  Utwór "Inner Demonic Rise" do odsłuchu poniżej:

   

  Tracklista:
  1 - The Pale Horse
  2 - Inner Demonic Rise
  3 - Mystery Babylon
  4 - The Desolate
  5 - Spiritual Subjection
  6 - Little Horn

  Line-up:
  Ornias - Vocals/Guitars/Bass
  Hammerman - Drums


  www.facebook.com/svartsyn666
  www.carnalrecords.com/
  www.facebook.com/Carnalrecords.sweden
  carnalrecords.bandcamp.com/

  added by: Olo
  source: Clawhammer PR

  SvartsynCarnal RecordsMortsella StudioClintwork StudioChadwick St JohnOrnias


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.