news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Demonical (se) - nowy album w październiku w Agonia

  2020-09-01

  Szwedzcy death metalowcy z Demonical zapowiedzieli nowy album "World Domination". Krążek ukaże się 23 października nakładem Agonia Records.

  "World Domination" to szósty album w karierze zespołu. Podobnie jak poprzednik "Chaos Manifesto" (2018), album został zarejestrowany w różnych studiach w Szwecji, a miksami i masteringiem zajął się Karl Daniel Lidén (Bloodbath, Katatonia) w Tri-Lamb Studio.

   

  Album stanowi debiut dla wokalisty Christofera Sätderdal oraz powrót dla oryginalnego pałkera, Ronniego Bergerstål (2006-2011, 2019-obecnie). Jak czytamy w notce prasowej od Agonia: "Formuła zespołu nie odnotowała większych zmian. Death metal Demonical jest brutalny, melodyjny i bezczelnie szwedzki. Krążek rozpoczyna się tam gdzie poprzedni album miał swój finał, jest za to bardziej dynamiczny. Zmianie uległo również brzmienie, które jest żywsze."

  Okładkę opracowała Susan Wicher. Nowe zdjęcią są zasługą Jena Ryden.

  Utwory:
  1. My Kingdom Done
  2. Hellfire Rain
  3. Aeons of Death
  4. The Thin Darkness
  5. We Stand as One
  6. Victorious
  7. Slipping Apart
  8. Calescent Punishment

   

  Formaty:
  - Slipcase digipak CD.
  - Czarny rozkładany LP.
  - Transparentny rozkładany LP z mgłą.
  - Czerwony rozkładany LP.
  - Rozkładany LP w odcieniach żółci i czerni.
  - Koszulka + kod do pobrania.
  - Bluza + kod do pobrania.
  - Pliki cyforwe.

  Skład:
  Christofer Säterdal - wokal
  Eki Kumpulainen - gitara prowadzące
  Johan Haglund - gitara rytmiczna
  Martin Schulman - bass
  Ronnie Bergerståhl - perkusja
  Przedsprzedaż:
  agoniarecords.com/demonical

  Demonical on-line:
  Website: www.demonical.net
  Facebook: www.facebook.com/Demonicalofficial
  Twitter: twitter.com/DemonicalBand
  YouTube: www.youtube.com/user/Demonicalofficial
  Instagram: www.instagram.com/demonicalofficial/

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: agoniarecords.com/store
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  DemonicalAgonia RecordsRonnie BergerstålSusan WicherJena Ryden


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.