news

the newest reviews

Mental Casket

Demo 2020 ___2020
Lubicie Death? Ten z czasów debiutu, siermiężny, toporny i co najważniejsze roztaczający woń świeżo rozkopanej cmentarnej ziemi. Jeśli tak, to bierzcie się za Mental Casket. Myślę, że ideą powołania do życia tego tworu była chęć złożenia hołdu twórcy "Scream Bloody Gore". Aby być sprawiedliwym muszę nadmienić, że od czasu ubiegłorocznego debiutanckiego demo, M...

Dwaal

Gospel of the Vile ___2020
Post metal i sludge/doom metal to modne ostatnio kierunki, ale, do cholery - koniecznie zróbcie w pierwszych rzędach jeszcze miejsce dla norweskiego Dwaal. Sam fakt, że ta płyta to debiut już robi wrażenie. To jest poziom, do którego większość zespołów dochodzi przez lata, a Dwaal mają na koncie przecież zaledwie jedną, wydaną własnym sumptem epkę, a wcześniej tylko jedno demo -...

news

 • Apsû (pogrobowiec Absu) podpisuje z Agonia Records

  2020-07-18

  Pochodzący z Teksasu "mitologiczni occult metalowcy" Proscriptor McGovern's Apsû podpisali umowę z Agonia Records. Data wydania debiutanckiego albumu zespołu o tej samej nazwie zostanie ogłoszona w 2020.

  Trailer:


  Kiedy perkusista/wokalista Proscriptor (Russ R. Givens) rozwiązał Absu 27 stycznia 2020, jego główną intencją było odnowienie formuły tej 30-letniej formacji. Proscriptor McGovern's Apsû to naturalny produkt rozkładu Absu, a jego szeregi w dalszym ciągu zasila basista/wokalista Ezezu oraz nowy członek, wirtuoz gitary Vaggreaz. 

  Proscriptor tak mówi o odrodzeniu się zespołu: "Chcę, aby ludzie wiedzieli, że rozwiązałem Absu z czystą intencją uformowania Proscriptor McGovern's Apsû, pomimo włączenia mojego imienia do nazwy zespołu, co stanowi swojego rodzaju tarczę herbową i ukłon w stronę przeszłości. Nie uważam siebie za lidera tej grupy, bardziej za administratora. Sam być może jestem opresyjnym namiestnikiem, ale Proscriptor McGovern's Apsû to równy, kolektywny twór."

  Proscriptor kontynuuje wątek w odniesieniu do tekstów, jakie znajdą się na nowym albumie: "Ten album został napisany dla tych, którzy są ciekawi i niezmordowani w ścieżkach wiedzy tajemnej. Kosztem czasu i przestrzeni zebrałem wiedzę, którą można uznać - w moich subiektywnych teoriach - za ‘mitologiczny occult metal' czerpiący z Thelemy i formuły Zos Vel Thanatos, a także fraktalnej ontologii i (naturalnie) mitologii bliskiego wschodu."

   

  Nowy album jest rejestrowany w różnych studiach, a ostateczny miks otrzyma w Dallas (Teksas) u boku J.T. Longoria. Masteringu dokona Karl Daniel Lidén w Szwecji. Gościnnie na albumie zagrają Vorskaath (Zemial), Ross Friedman (Ross The Boss), Jeff Becerra (Possessed), Rune Eriksen (Aura Noir/Vltimas), Alex Colin-Tocquaine (Agressor) i The Dark (Agatus). Ilustracjami zajmie się Zbigniew Bielak.

  Spis utworów jakie znajdą się na "Proscriptor McGovern's Apsû":
  I. Amenta: Accelerando: Azyn including Hierophantasmal Expounder
  II. Esoterically Excoriating The Exoteric
  III. Quasaric Pestilence
  IV. Mirroracles
  V. In-Betweeness Gateway Commuters
  VI. Jupiter In Capricornus
  VII. Dedicated To Thoth, But Azathoth Wasn't Listening (A Necroloquy)
  VIII. Caliginous Whorl
  IX. The Coagulating Respite
  X.  Prana: Therion: Akasha
  XI. Tantrums Of Azag-Kkû
  XII. Every Watchtower Within Is The Axis Of A Watchtower Without including Totemic Thresholds

  PROSCRIPTOR MCGOVERN'S APSÛ to:
  Proscriptor McGovern – perkusja, teksty, echoplex, flet papago, analogiczne i cyfrowe syntezatory, wokale
  Vaggreaz – gitara prowadząca, rytmiczna i akustyczna
  Ezezû – elektryczny bass, dodatkowe instrumenty i wokal

  PROSCRIPTOR MCGOVERN'S APSÛ on-line:
  Strona internetowa: absu.us
  Facebook: www.facebook.com/officialabsu
  Twitter: twitter.com/absunetwork
  SoundCloud: soundcloud.com/absu
  Bandcamp: absu.bandcamp.com/
  Instagram: instagram.com/officialabsu
  YouTube: www.youtube.com/user/OfficialABSUChannel
  Reverbnation: www.reverbnation.com/absu
  Spotify: open.spotify.com/artist/3eVkhnD2UKVjX5uiUsqfXP

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: agoniarecords.com/store
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  AbsuApsûProscriptor McGovern's ApsûAgonia RecordsJ.T. LongoriaKarl Daniel LidénZbigniew Bielak


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.