news

the newest reviews

Dwaal

Gospel of the Vile ___2020
Post metal i sludge/doom metal to modne ostatnio kierunki, ale, do cholery - koniecznie zróbcie w pierwszych rzędach jeszcze miejsce dla norweskiego Dwaal. Sam fakt, że ta płyta to debiut już robi wrażenie. To jest poziom, do którego większość zespołów dochodzi przez lata, a Dwaal mają na koncie przecież zaledwie jedną, wydaną własnym sumptem epkę, a wcześniej tylko jedno demo -...

Sadokist

Necrodual Dimension Funeral Storms ___2019
Sadokist to niezła banda fińskich pojebańców. Zdecydowanie bardziej niż na główkowanie nad złożonością swoich utworów stawiają na podziemną autentyczność, bezkompromisowość i konserwatywny, metalowy satanizm, w którym bluźnierstwo przeciwko wszelkim świętościom i normom społecznym jest jedyną, akceptowalną formą składania hołdu dla Piekła. Ta otoczka i wyraźne, wła...

news

 • Stary, florydzki Intoxicated powraca z nową EP

  2020-07-12

  Być może nigdy o nich nie słyszeliście, ale ich początki datują się na wczesne lata 90-te. Do połowy lat 90-tych wydali trzy demówki, z których jedna ("Drain") została nagrana i wyprodukowana u zaprzyjaźnionego z nimi Chucka Schuldinera, a udział w jej powstawaniu miał też Trevor Peres. Później, gdy Obituary zawiesili działalność, Donald Tardy dołączył do Intoxicated i grał z nimi prawie 4 lata. W tym czasie Andrew WK, jako wielki fan Obituary zaprosił Donalda do swojego zespołu. Ostatecznie, ze względu na fakt, że Donald grał wtedy próby z Intoxicated to Andrew WK zatrudnił cały skład Intoxicated, jako swój zapasowy zespół i z tego też powodu zespół ten na wiele lat odsunął się w cień. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że Erik Payne, wokalista i gitarzysta zespołu jest bratem Tima Payne’a ze słynnego w środowisku skate’ów Team Pain - ekipy odpowiedzialnej za stworzenie wielu legendarnych ramp i skate-parków, w tym słynnej Animal Chin (użytej w amatorskim filmie "The Search for Animal Chin" z 1987r., uważanym za jeden z pierwszych skate’owych filmów fabularnych). Pracowali też z takimi tuzami jak Jackass, X-Games i całą masą innych.

  Stylistycznie Intoxicated poruszali się w charakterystycznym dla ówczesnej Florydy death/thrash, a teraz zespół reanimuje oczywiście starego ducha tego grania powracając z całkiem nową epką zatytułowaną "Walled", która ukazać się ma nakładem Seeing Red Records 28 sierpnia tego roku.

  Krótki teaser poniżej:

   

  Pełny program EP "Walled":
  1. Smash The Line 3:13    
  2. Walled 2:47    
  3. Grab The Rope 3:09    
  4. Hells Reward 3:24    
  5. Stuck In Mode 3:29    
  6. Yuck 3:53

  Nagrania miały miejsce w Smash Studios w Longwood na Florydzie. Gościnnie solo w kawałku "Yuck" zagrał Ken Andrews z Obituary. Niejaki Brett Walker zagrał też gościnnie sola w kawałkach "Hell's Reward" i "Smash the Line". Za okładkę odpowiada Celeste Brown.

  Skład Intoxicated:
  Erik Payne - gitara/wokal
  Gregg Roberts - bas
  Mike Radford - bębny

   

  Preordery: intoxicatedflorida.bandcamp.com/album/walled-ep

  added by: Olo
  source: Seeing Red Records

  IntoxicatedObituarySeeing Red RecordsAndrew WKErik PayneKen AndrewsBrett WalkerCeleste Brown


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.