news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Stary, florydzki Intoxicated powraca z nową EP

  2020-07-12

  Być może nigdy o nich nie słyszeliście, ale ich początki datują się na wczesne lata 90-te. Do połowy lat 90-tych wydali trzy demówki, z których jedna ("Drain") została nagrana i wyprodukowana u zaprzyjaźnionego z nimi Chucka Schuldinera, a udział w jej powstawaniu miał też Trevor Peres. Później, gdy Obituary zawiesili działalność, Donald Tardy dołączył do Intoxicated i grał z nimi prawie 4 lata. W tym czasie Andrew WK, jako wielki fan Obituary zaprosił Donalda do swojego zespołu. Ostatecznie, ze względu na fakt, że Donald grał wtedy próby z Intoxicated to Andrew WK zatrudnił cały skład Intoxicated, jako swój zapasowy zespół i z tego też powodu zespół ten na wiele lat odsunął się w cień. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że Erik Payne, wokalista i gitarzysta zespołu jest bratem Tima Payne’a ze słynnego w środowisku skate’ów Team Pain - ekipy odpowiedzialnej za stworzenie wielu legendarnych ramp i skate-parków, w tym słynnej Animal Chin (użytej w amatorskim filmie "The Search for Animal Chin" z 1987r., uważanym za jeden z pierwszych skate’owych filmów fabularnych). Pracowali też z takimi tuzami jak Jackass, X-Games i całą masą innych.

  Stylistycznie Intoxicated poruszali się w charakterystycznym dla ówczesnej Florydy death/thrash, a teraz zespół reanimuje oczywiście starego ducha tego grania powracając z całkiem nową epką zatytułowaną "Walled", która ukazać się ma nakładem Seeing Red Records 28 sierpnia tego roku.

  Krótki teaser poniżej:

   

  Pełny program EP "Walled":
  1. Smash The Line 3:13    
  2. Walled 2:47    
  3. Grab The Rope 3:09    
  4. Hells Reward 3:24    
  5. Stuck In Mode 3:29    
  6. Yuck 3:53

  Nagrania miały miejsce w Smash Studios w Longwood na Florydzie. Gościnnie solo w kawałku "Yuck" zagrał Ken Andrews z Obituary. Niejaki Brett Walker zagrał też gościnnie sola w kawałkach "Hell's Reward" i "Smash the Line". Za okładkę odpowiada Celeste Brown.

  Skład Intoxicated:
  Erik Payne - gitara/wokal
  Gregg Roberts - bas
  Mike Radford - bębny

   

  Preordery: intoxicatedflorida.bandcamp.com/album/walled-ep

  added by: Olo
  source: Seeing Red Records

  IntoxicatedObituarySeeing Red RecordsAndrew WKErik PayneKen AndrewsBrett WalkerCeleste Brown


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.