news

the newest reviews

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

Carbonized Innocents

Demo 2020 ___2020
Cóż za cudowne kilka minut muzyki! Żadnego intro srintro, żadnego ostrzeżenia, parental, srental advisory czy trailerów, które miałyby za zadanie przygotować metalową gawiedź na to muzyczne tornado. Żadnej reklamy, ani zapowiedzi ze strony wielkich wytwórni, które pewnie o tym zespole nawet nie wiedzą. A tu nagle, jak niezapowiedziany strzał w ryj zza rogu ciemnej uliczki, w jakiej...

news

 • Były gitarzysta Sepultury, Jairo "Tormentor" Guedz założył kolejny nowy zespół

  2020-06-25

  Pamiętacie pierwszego gitarzystę Sepultury - Tormentora? Zanim w 1986r. zastąpił go Andreas Kisser pojawił się na pierwszych materiałach brazylijskich thrashersów - "Bestial Devastation" i "Morbid Visions". Brał również udział w przygotowaniach pierwszych utworów na "Schizophrenia", a potem bujał się po różnych mniej lub bardziej istotnych kapelach. Kilka lat temu założył nawet zespół pod szyldem The Southern Blacklist, w którym jeszcze nie zamierzał nawiązywać do swojej sepulturowej prehistorii, ale najwyraźniej poczuł wreszcie zew starego kultu i postanowił powołać kolejny zespół pod wiele tłumaczącym szyldem - The Troops of Doom, z którym, na dzień dobry kontrakt podpisała, węsząca znakomity interes Nuclear Blast. Jak sugeruje sama nazwa zespołu Jairo zamierza z nową ekipą grać oldskulowy, prymitywny death/thrash/black metal w stylu starej Sepy, a potwierdza to program pierwszej zapowiedzianej na jesień epki - "The Rise of Heresy", na której znaleźć się mają dwa stare klasyki Sepultury - "Bestial Devastation" i "Troops of Doom" oraz cztery nowe, autorskie kawałki. Obok Tormentora, w The Troops of Doom udzielają się: gitarzysta Marcelo Vasco (Patria, Mysteriis), wokalista i basista Alex Kafer (ex-Necromancer) oraz perkusista Alexandre Oliveira (The Southern Blacklist). Epka "The Rise Of Heresy” ukaże się nakładem cyfrowej wytwórni Nuclear Blast - Blood Blast.

  Jak powiedział Jairo serwisowi blabbermouth.net: "The Troops of Doom jest zainspirowany przede wszystkim wczesnymi albumami zespołu Sepultura, ale nie tylko ... Ma bardzo oldschoolowe podejście, prymitywne i surowe, powiedziałbym, że prawie nostalgiczne... w pozytywnym sensie oczywiście ... przywracając ten metalowy feeling z lat 80-tych".

  Na razie nie wiemy dokładnie czego możemy spodziewać się po The Troops of Doom. Dostajemy jedynie nic nie mówiący teaser:


   

   

  Więcej wkrótce na www.thetroopsofdoom.com

  added by: Olo
  source: blabbermouth.net

  The Troops of DoomBlood BlastNuclear BlastSepultura


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.