news

the newest reviews

Mental Casket

Demo 2020 ___2020
Lubicie Death? Ten z czasów debiutu, siermiężny, toporny i co najważniejsze roztaczający woń świeżo rozkopanej cmentarnej ziemi. Jeśli tak, to bierzcie się za Mental Casket. Myślę, że ideą powołania do życia tego tworu była chęć złożenia hołdu twórcy "Scream Bloody Gore". Aby być sprawiedliwym muszę nadmienić, że od czasu ubiegłorocznego debiutanckiego demo, M...

Dwaal

Gospel of the Vile ___2020
Post metal i sludge/doom metal to modne ostatnio kierunki, ale, do cholery - koniecznie zróbcie w pierwszych rzędach jeszcze miejsce dla norweskiego Dwaal. Sam fakt, że ta płyta to debiut już robi wrażenie. To jest poziom, do którego większość zespołów dochodzi przez lata, a Dwaal mają na koncie przecież zaledwie jedną, wydaną własnym sumptem epkę, a wcześniej tylko jedno demo -...

news

 • Rites of Daath (pl) - pierwszy pełniak na początku lipca, utwór do odsłuchu

  2020-06-19

  Powstały w 2017 na gruzach bardziej tradycyjnie death metalowego Cemetery Whore krakowski Rites of Daath, po epce "Hexing Graves" (2017, Godz Ov War Productions) uraczy nas 6 lipca swoim pierwszym pełnoczasowym materiałem zatytułowanym "Doom Spirit Emanation". Wydawcą zespołu pozostaje Godz Ov War Productions. Formaty wydania - CD, LP, MC i cyfrowe (do tego też koszulki).


  Notka prasowa wydawcy odnośnie zawartości nowego materiału: "Wraz z 'Doom Spirit Emanation' zespół poczynił nie tylko krok naprzód, stwarzając sześcio-utworowego, czterdziestominutowego potwora wagi ciężkiej, dostarczając niespotykaną dawkę dusznego i przejmującego, ponurego, dysonansowego i dysharmonijnego, miażdżącego kości i opętującego zmysły, burzliwego Daath Metalu. Od prawie transowych partii, przez ciężkie, marszowe, rytualne fragmenty, po blastujące, rozrywające ośrodek słuchowy ataki. Wszystko zanurzone w gęstej, namacalnie mrocznej i klaustrofobicznej atmosferze. Ta płyta emanuje czystym złem i możesz go naprawdę doświadczyć..."

  Sam zespół natomiast tak opisuje ten album: "Rdzeniem 'Doom Spirit Emanation', podobnie jak na naszym poprzednim wydawnictwie jest ponury death metal. W porównaniu do 'Hexing Graves' utwory są jednak znacznie bardziej zróżnicowane i lepiej przemyślane. Sam proces tworzenia był dla nas niemałym wyzwaniem bo wymagał od nas zmiany podejścia do niego. Przede wszystkim chcieliśmy skupić się na brzmieniu - potężnym, wciągającym i przytłaczającym, a także aby traktować ten album jako jedność, a nie zbiór przypadkowych, oderwanych od siebie kawałków."

  Podsłuchajcie 'Shrines of Seclusion':


  Program płyty:
  1. Doom Spirit Emanation
  2. The Accursing Tongues
  3. Shrines of Seclusion
  4. Primeval Depths of Chaos
  5. The Chasm
  6. Mercurian Blood

  Nagrania: Roslyn Studio
  Miks i mastering: VK (Temple Nightside, Vassafor, Sinistrous Diabolus)
  Okładka: WS Artworks

  PRE-ORDER: www.store.godzovwar.com

   

  Line-up:
  MS - gitara
  KP - gitara
  TP - bas / wokal
  DC - bębny

  www.facebook.com/ritesofdaath

  added by: Olo
  source: Godz Ov War Productions

  Rites of DaathGodz Ov War ProductionsRoslyn StudioVKWS Artworks


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.