news

the newest reviews

Mental Casket

Demo 2020 ___2020
Lubicie Death? Ten z czasów debiutu, siermiężny, toporny i co najważniejsze roztaczający woń świeżo rozkopanej cmentarnej ziemi. Jeśli tak, to bierzcie się za Mental Casket. Myślę, że ideą powołania do życia tego tworu była chęć złożenia hołdu twórcy "Scream Bloody Gore". Aby być sprawiedliwym muszę nadmienić, że od czasu ubiegłorocznego debiutanckiego demo, M...

Dwaal

Gospel of the Vile ___2020
Post metal i sludge/doom metal to modne ostatnio kierunki, ale, do cholery - koniecznie zróbcie w pierwszych rzędach jeszcze miejsce dla norweskiego Dwaal. Sam fakt, że ta płyta to debiut już robi wrażenie. To jest poziom, do którego większość zespołów dochodzi przez lata, a Dwaal mają na koncie przecież zaledwie jedną, wydaną własnym sumptem epkę, a wcześniej tylko jedno demo -...

news

 • Uerberos (pl) - nowy album w Godz Ov War na początku lipca

  2020-06-18

  Godz Ov War Productions anonsuje na 6 lipca premierę nowego albumu śląskich, technicznych death metalowców z Uerberos zatytułowanego “Stand Over Your Grave”.

  Zespół powstał w 2015 w Żorach i, działając do tej pory bez żadnej zmiany swojego pięcio-osobowego składu, wydali w 2017 swój debiutancki album “Tormented by Faith”, który przemknął bez większego echa i rozgłosu. O ile jednak debiut porównywać można do pewnych ikon i mistrzów gatunku, o tyle tym razem ta piątka maniaków nie powróciła z zamiarem powtarzania samych siebie lub kogokolwiek innego. Zamiast tego Uerberos postawili na własną kreatywność i oryginalność i dostarczyli najwyższych lotów, swój najdojrzalszy materiał w gatunku technicznego death metalu.

  Jak ujął to sam zespół: “Gdy pisaliśmy nasz poprzedni album ‘Tormented by Faith’ myśleliśmy, że byliśmy brutalni. Mieliśmy wrażenie, że to szczyt tego co chcieliśmy osiągnąć i stworzyć. Z czasem zaczęliśmy jednak iść jeszcze dalej. Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że pierwsze wydawnictwo było tylko wstępem do piekła, które jesteśmy w stanie rozpętać. Skoro mamy więc taką szansę, zachęcamy wszystkich, którzy myśleli tak samo jak my, jak i tych, którzy nigdy Uerberos nie słyszeli  do wzięcia udziału w tym bezkompromisowym spektaklu zatytułowanym ‘Stand Over Your Grave'.”


  Jak czytamy w notce prasowej - płyta zawiera dziewięć kawałków niesamowicie, złowrogich i wściekłych riffów i takiej też pracy bębnów. Perfekcyjne umiejętności, nienaganne wykonanie i techniczna finezja nie oznaczają jednak popisywania się przez instrumentalną masturbację i mnożenie niepotrzebnych dźwięków - dostajemy tu doskonały, antychrześcijański, techniczny death metal pełny pokręconych partii, zwrotów akcji, zmian tempa, solidnych podstaw rytmicznych, porywających partii gitar i zróżnicowanych wokali. Materiał wymagający uważnego i wielokrotnego przesłuchania, aby odkryć w nim wszystkie death metalowe smaczki i doskonałości.

   Spis kawałków na “Stand Over Your Grave”:
  1. Levitation
  2. Ruthless Execution
  3. Beautiful Crimson of Your Blood
  4. Human Carcass
  5. Putrescine
  6. Flaming Darkness
  7. Stand Over Your Grave
  8. To Make You Suffer!
  9. Emperor

  Nagrania: Rob-Sonic Records
  Miks i mastering: Robert Wrożyna
  Okładka: Jesus Lhysta (Rotted Artist)
  Formaty: CD i cyfrowy
  PRE-ORDER: www.store.godzovwar.com

   

  Uerberos:
  Bartłomiej Kaniewski - Vocals
  Bartosz Kaczorowski - Guitars
  Piotr Chodorowski - Guitars
  Dariusz Kaczorowski - Bass
  Kamil Ścibik - Drums

  www.facebook.com/uerberosband

  added by: Olo
  source: Godz Ov War Productions

  Godz Ov War ProductionsUerberos


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.