news

the newest reviews

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

Carbonized Innocents

Demo 2020 ___2020
Cóż za cudowne kilka minut muzyki! Żadnego intro srintro, żadnego ostrzeżenia, parental, srental advisory czy trailerów, które miałyby za zadanie przygotować metalową gawiedź na to muzyczne tornado. Żadnej reklamy, ani zapowiedzi ze strony wielkich wytwórni, które pewnie o tym zespole nawet nie wiedzą. A tu nagle, jak niezapowiedziany strzał w ryj zza rogu ciemnej uliczki, w jakiej...

news

 • Stillborn, Embrional, Brüdny Skürwiel i Czort na Black Plague: Chapter I (5 lipca)

  2020-06-15

  Tegoroczny Black Silesia Open Air nie mógł się odbyć, ale organizatorzy postanowili wbrew niesprzyjającym okolicznościom podnieść rękawicę i stworzyć cykl koncertów w czasach Czarnej Plagi, oczywiście z zachowaniem wszelkich koniecznych środków bezpieczeństwa. Nazwa oraz grafika obrazująca wydarzenia nie są oczywiście przypadkowe. Czarna Plaga składać się będzie z trzech rozdziałów, podczas których zgromadzi prawdziwą elitę polskiej sceny ekstremalnej.

  W pierwszej odsłonie zobaczymy Stillborn, Embrional, Brüdny Skürwiel i Czort. Skład rozdziału drugiego i trzeciego podany zostanie wkrótce.

  Chapter I: 05.07.2020 (niedziela)
  Chapter II: 08.08.2020 (sobota)
  Chapter III: 21.08.2020 (piątek)

  Koncerty odbędą się obok klubu P23 Katowice, na dziedzińcu Fabryki Porcelany. Koncerty będą miały charakter plenerowy.
  WAŻNE: Z racji odgórnych ograniczeń ilość biletów jest ściśle limitowana do 150 sztuk. Bilety będą dostępne WYŁĄCZNIE w przedsprzedaży.

  Sprzedaż biletów rozpocznie się w najbliższy wtorek w samo południe.

  Wszystkich uczestników obowiązuje przestrzeganie regulaminu wydarzenia, zwłaszcza zasad bezpieczeństwa, których szczegóły podane są w opisie wydarzenia.

  Black Plague: Chapter I
  05.07.2020
  P23 Katowice/Dziedziniec Fabryka Porcelany
  ul. Porcelanowa 23
  40-246 Katowice

  Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/653168672207079/

   

  www.facebook.com/BlackSilesia

  added by: Olo
  source: Black Silesia Productions

  Black Silesia ProductionsBlack PlagueStillbornEmbrionalBrüdny SkürwielCzort


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.