news

the newest reviews

Mental Casket

Demo 2020 ___2020
Lubicie Death? Ten z czasów debiutu, siermiężny, toporny i co najważniejsze roztaczający woń świeżo rozkopanej cmentarnej ziemi. Jeśli tak, to bierzcie się za Mental Casket. Myślę, że ideą powołania do życia tego tworu była chęć złożenia hołdu twórcy "Scream Bloody Gore". Aby być sprawiedliwym muszę nadmienić, że od czasu ubiegłorocznego debiutanckiego demo, M...

Dwaal

Gospel of the Vile ___2020
Post metal i sludge/doom metal to modne ostatnio kierunki, ale, do cholery - koniecznie zróbcie w pierwszych rzędach jeszcze miejsce dla norweskiego Dwaal. Sam fakt, że ta płyta to debiut już robi wrażenie. To jest poziom, do którego większość zespołów dochodzi przez lata, a Dwaal mają na koncie przecież zaledwie jedną, wydaną własnym sumptem epkę, a wcześniej tylko jedno demo -...

news

 • Hail Spirit Noir (gr) - wideo do utworu z nadchodzącej płyty "Eden In Reverse"

  2020-05-27

  Grecy z Hail Spirit Noir wrzucili do sieci klip do nowego utworu "Crossroads". Utwór pochodzi z płyty "Eden In Reverse", która ukaże się 19 czerwca nakładem Agonia Records. Gościnnie w utworze zagrał Lars Nedland z Solefald i Borknagar.  Dla niezaznajomionych z dokonaniami Hail Spirit Noir - formacja wykonuje progresywny, psychodeliczny metal z naleciałościami muzyki eksperymentalnej, black metalu oraz progresywnego rocka. Jak sami wypowiadają się o nowym albumie: "To płyta nad którą spędziliśmy najwięcej czasu. Na początku eksperymentowaliśmy, nie wiedząc dokąd nas to zaprowadzi. Sytuacja rozjaśniła się po skomponowaniu pierwszych 3-4 utworów, kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że mamy kierunek. Zrobiliśmy przejście od inspiracji muzyką lat 60-70tych do okresu 70-80. Nowe utwory są retro-futurystyczne i surrealistyczne, a jednocześnie bardziej progresywne, psychodeliczne i wymagające w stosunku do tego co nagraliśmy w przeszłości. Jeśli chodzi o teksty, album przedstawia zapisaną na nowo historię biblijnego raju, przedstawioną w sposób którego nie powstydziłby się Richard Dawkins lub Darwin. Stąd tytuł, Eden In Reverse".

  Ostatni album Hail Spirit Noir, "Mayhem In Blue", ukazał się w 2016 i wraz z ciepłym przyjęciem pociągnął za sobą występy na festiwalach, a w tym na Roadburn (pierwszy w historii występ zespołu z Grecji na tym festiwalu), Inferno Festival czy Dark Bombastic Meating.

  "Eden In Reverse" został nagrany w Lunatech Studios. Za produkcję i miksy odpowiada Dimitris Douvras (Rotting Christ). Alan Douches (Nile, Aborted, Whitechapel) zajął się masteringiem albumu. Okładkę przygotował StuZor.

   

  Utwory:
  1. Darwinian Beasts
  2. Incense Swirls
  3. Alien Lip Reading
  4. Crossroads 
  5. The Devil's Blind Spot
  6. The First Ape on New Earth
  7. Automata 1980 
  8. Incense Swirls (Synthwave Remix)* 
  9. Ever-shifting Tunnels (Bonus)*
  *tylko Digipak CD 

  Formaty:
  - Jewelcase CD.
  - Digipak CD.
  - Black LP.
  - White / grey marble LP.
  - Clear LP with blue, silver and yellow splatter.
  - T-shirt.
  - Digital.

  Skład:
  Haris - syntezatory
  Theoharis - gitara, wokal
  J. Demian - bass, gitara akustyczna
  Sakis Bandis - syntezatory
  Cons Marg - wokal
  Foivos Chatzis - perkusja

  Przedsprzedaż:
  www.agoniarecords.com/hsn

  Hail Spirit Noir on-line:
  Facebook: www.facebook.com/Hail-Spirit-Noir-260062670728238
  Bandcamp: hailspiritnoir.bandcamp.com
  Bigcartel: hailspiritnoir.bigcartel.com
  Spotify: open.spotify.com/artist/6HK5pC1FGCKGzecISEYB38

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: tinyurl.com/agoniashop
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  Hail Spirit NoirAgonia RecordsLars NedlanLunatech StudiosDimitris DouvrasAlan DouchesStuZor


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.