news

the newest reviews

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

Carbonized Innocents

Demo 2020 ___2020
Cóż za cudowne kilka minut muzyki! Żadnego intro srintro, żadnego ostrzeżenia, parental, srental advisory czy trailerów, które miałyby za zadanie przygotować metalową gawiedź na to muzyczne tornado. Żadnej reklamy, ani zapowiedzi ze strony wielkich wytwórni, które pewnie o tym zespole nawet nie wiedzą. A tu nagle, jak niezapowiedziany strzał w ryj zza rogu ciemnej uliczki, w jakiej...

news

 • Disavowed (nl) powrócą z trzecim albumem w połowie lata, utwór do odsłuchu

  2020-05-27

  Długo wyczekiwany trzeci album Disavowed zatytułowany "Revocation of the Fallen" ukaże się 31 lipca b.r. nakładem Brutal Mind. Poniżej posłuchać możecie pierwszego singla z tego krążka:

   

  Lub na Spotify: open.spotify.com/album/3mrbNgcBMeFjmpnNlu4Tiz

  Notka prasowa od wydawcy tak reklamuje nowy album holenderskich brutali: "Disavowed poprzez "Revocation of the Fallen" zaspokoi w pełni Wasz głód na ostre riffy i potężne, intensywne blasty. Wszystko to co najlepsze na dwóch poprzednich albumach posłużyło za podstawę dla nowego materiału. Monstrualny wokal i złożone, chromatyczne riffowanie łączą się z topową pracą bębnów Septimiu. Produkcja studia Kohlekeller tworzy dysonansowe poczucie nieziemskiej brutalności upadłego królestwa, które ostatecznie uległo unicestwieniu!".

   

  Spis kawałków:
  1 - The Process of Comprehension
  2 - The Enlightened One
  3 - Revocation of the Fallen
  4 - Imposed Afterlife
  5 - Deformed Construct
  6 - Therapeutic Dissonance
  7 - Defractured in Contemplation
  8 - Egocentric Entity
  9 - The Inevitable Outcome
  10 - Facing the Singularity

  Autorem okładki jest Jorg de Vos.

  Preordery są już dostępne:
  Brutal-Mind.com
  BrutalMind.Bandcamp.com

  Dystrybucja:
  USA, New Standard Elite: newstandardelite.com
  Europa, Pathologically Explicit Recordings: pathologicallyexplicit.bigcartel.com
  Azja, Fat Tub Of Lard Records: ftolrecords.bigcartel.com/
  Japonia, Obliteration Records: www.obliteration.jp/

  added by: Olo
  source: Clawhammer PR

  DisavowedBrutal MindJorg de VosKohlekeller Studio


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.