news

the newest reviews

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

Carbonized Innocents

Demo 2020 ___2020
Cóż za cudowne kilka minut muzyki! Żadnego intro srintro, żadnego ostrzeżenia, parental, srental advisory czy trailerów, które miałyby za zadanie przygotować metalową gawiedź na to muzyczne tornado. Żadnej reklamy, ani zapowiedzi ze strony wielkich wytwórni, które pewnie o tym zespole nawet nie wiedzą. A tu nagle, jak niezapowiedziany strzał w ryj zza rogu ciemnej uliczki, w jakiej...

news

 • Above Aurora (pl) zapowiada nowy album "The Shrine of Deterioration"

  2020-05-26

  Pochodzący z Poznania, ale rezydujący obecnie w Reykiaviku przedstawiciele transowego Black Metalu - Above Aurora zapowiadają wydanie swojego drugiego pełnego albumu. "The Shrine of Deterioration” ukaże się za pośrednictwem Pagan Records 6 czerwca 2020.

  Utwór "Barren Lore" jest dostępny do odsłuchu:


  Materiał nagrany został zimą tego roku i składa się z sześciu nowych kompozycji oferujących hipnotyczną podróż przez rozmaite wymiary pesymizmu. Trans, oszczędność w środkach ekspresji i niezgłębiony chłód – oto wyróżniki stylu Above Aurora.

  Tak o zawartości "The Shrine of Deterioration” wypowiadają się sami muzycy: "Płyta "The Shrine of Deterioration" prezentuje obecne oblicze zespołu, podczas gdy ludzkość zawzięcie kroczy w stronę własnej klęski. Wydaje nam się, że jest to esencja Above Aurora - nasze rozczarowania, zrezygnowanie, niesmak, a także autorefleksje w najbardziej jak do tej pory złożonym materiale, który kontynuuje wcześniej obrany kierunek”.

  "The Shrine of Deterioration" został zarejestrowany w Left Hand Sounds przez Marcina Rybickiego, zmiksowany i zmasterowany w Satanic Audio przez Haldora Grunberga. Okładka i oprawa graficzna autorstwa Kontamination Design.

  Tracklista:
  1. Blurred Luminosity
  2. Virus
  3. Barren Lore
  4. Celestial Monarch
  5. Precarious Foundations
  6. Splinters

  "The Shrine of Deterioration” ukaże się w nasępujących formatach: DIGITAL, CD, LP.

  Pre-order: tinyurl.com/y7wutg68

  Line-up:
  O. - Drums
  V. - Guitars, Bass, Vocals
  D. - Bass

   

  Above Aurora online: www.facebook.com/aboveaurorapl

  Pagan Records online:
  Website / Shop: www.pagan-records.com
  Facebook: www.facebook.com/paganrecords
  Bandcamp: paganrecords.bandcamp.com
  YouTube: www.youtube.com/paganrecords

  added by: Olo
  source: Left Hand Sounds

  Above AuroraLeft Hand SoundsMarcin RybickiSatanic AudioHaldor GrunbergKontamination Design


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.