news

the newest reviews

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

Carbonized Innocents

Demo 2020 ___2020
Cóż za cudowne kilka minut muzyki! Żadnego intro srintro, żadnego ostrzeżenia, parental, srental advisory czy trailerów, które miałyby za zadanie przygotować metalową gawiedź na to muzyczne tornado. Żadnej reklamy, ani zapowiedzi ze strony wielkich wytwórni, które pewnie o tym zespole nawet nie wiedzą. A tu nagle, jak niezapowiedziany strzał w ryj zza rogu ciemnej uliczki, w jakiej...

news

 • Mordhell (pl) powraca po dziesięcioletniej przerwie

  2020-05-26

  Odrażający, brudni, źli. Sadystyczni black metalowcy z poznańskiego Mordhell powracają po dziesięcioletniej przerwie ze swoim trzecim albumem zatytułowanym "Graveyard Fuck". Album będzie miał swoją premierę 6 czerwca 2020, a już dzisiaj posłuchać można zapowiadającego go singla "Fed to pigs":

   

  Nagrany w odświeżonym składzie z nowym wokalistą, materiał pozostaje wierny stylistyce do której Mordhell zdążył już przyzwyczaić. "Graveyard Fuck" to archaiczny Black Metal bez kombinowania, fajerwerków, wirtuozerii oraz pięknego brzmienia. Tutaj panuje grobowy smród, punkowy prymitywizm, brud i klimat starej, sięgającej nawet do lat 80-tych szkoły. No i obowiązkowy corpsepaint oczywiście.

  "Graveyard Fuck" ukaże się nakładem Pagan Records na CD, LP i w digitalu. Wersję kasetową wydana zostanie za pośrednictwem Total War. Pre-order dostępny będzie od 26 maja.

   

   

  Tracklista:
  1. Mandatory killing
  2. Nekrodesekration
  3. Cum dumpster
  4. Plastic scum
  5. Rotten cunt adoration
  6. Burned to the ground
  7. Headless dreams
  8. Last punishment
  9. Splitted skull confessions
  10. Fed to pigs
  11. Toothless bitch
  12. Cursed to walk this Earth
  13. Morbid orgy

  Mordhell online:
  www.facebook.com/mordhell

  Pagan Records online:
  Website / Shop: www.pagan-records.com
  Facebook: www.facebook.com/paganrecords
  Bandcamp: paganrecords.bandcamp.com
  YouTube: www.youtube.com/paganrecords

  added by: Olo
  source: Pagan Records

  MordhellPagan RecordsTotal War


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.