news

the newest reviews

Mental Casket

Demo 2020 ___2020
Lubicie Death? Ten z czasów debiutu, siermiężny, toporny i co najważniejsze roztaczający woń świeżo rozkopanej cmentarnej ziemi. Jeśli tak, to bierzcie się za Mental Casket. Myślę, że ideą powołania do życia tego tworu była chęć złożenia hołdu twórcy "Scream Bloody Gore". Aby być sprawiedliwym muszę nadmienić, że od czasu ubiegłorocznego debiutanckiego demo, M...

Dwaal

Gospel of the Vile ___2020
Post metal i sludge/doom metal to modne ostatnio kierunki, ale, do cholery - koniecznie zróbcie w pierwszych rzędach jeszcze miejsce dla norweskiego Dwaal. Sam fakt, że ta płyta to debiut już robi wrażenie. To jest poziom, do którego większość zespołów dochodzi przez lata, a Dwaal mają na koncie przecież zaledwie jedną, wydaną własnym sumptem epkę, a wcześniej tylko jedno demo -...

news

 • Kult Mogił (pl) zapowiada drugi album "Torn Away The Remains of Dasein", pierwszy singiel upubliczniony

  2020-05-26

  Blisko trzy lata od wydania ostatniego mini-albumu "Portentaque”, death metalowy Kult Mogił powraca z nowym, tym razem pełnowymiarowym krążkiem. Album zatytułowany "Torn Away The Remains of Dasein" ukaże się 6 czerwca nakładem Pagan Records

  Pierwszy singiel z płyty, zatytułowany "Idols In Blood" został już opublikowany:


  Płyta została nagrana w nowym składzie (wzmocnionym o nowego wokalistę Deimosa oraz gitarzystę Rzułtego), który wygenerował nową energię i skierował styl grupy w kierunku bardziej klasycznego, by nie powiedzieć old schoolowego death metalu spod znaku lat 90-tych.

  Tak zawartość "Torn Away The Remains of Dasein" komentuje sam zespół:
  "Zamiast podążać za trendami modnego grania my zmierzamy w przeciwnym kierunku, cofając się do korzeni death metalu jeszcze bardziej niż poprzednio. To nasz najbardziej esencjonalny materiał, pozbawiony warstw mułu i innych dodatków znanych z poprzednich wydawnictw. Zależało nam na tym aby nowe utwory, ogołocone z tych ozdobników, broniły się mocnymi, nośnymi riffami. To płyta pozbawiona w 100% chęcią bycia awangardową lub odkrywczą. Burzymy poprzednio wypracowana formułę aby na jej gruzach oddać hołd klasykom gatunku".

  Okładkę płyty zdobi grafika autorstwa Sarsa, który jest twórcą całej oprawy wizualnej, za miks i mastering odpowiedzialne jest Satanic Audio i Hardor Grunberg.

   

  "Torn Away The Remains of Dasein" ukaże sie w następujących formatach: DIGITAL, CD, LP, T-SHIRT.

  Pre-order dostępny jest od dzisiaj (26 maja).

  Tracklista:
  1. Hunger of Pride
  2. White Death Implosion
  3. Torment of Dasein
  4. Idols in Blood
  5. A Wax Reverie
  6. Fountain of Affliction

  Kult Mogił online:
  www.facebook.com/kultmogil

  Pagan Records online:
  Website / Shop: www.pagan-records.com
  Facebook: www.facebook.com/paganrecords
  Bandcamp: paganrecords.bandcamp.com
  YouTube: www.youtube.com/paganrecords

  added by: Olo
  source: Dominic Athanassiou

  Kult MogiłPagan RecordsSarsSatanic AudioHardor Grunberg


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.