news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Black Silesia V przełożone na rok 2021

  2020-05-17

  Jak można się było spodziewać, tegoroczna, piata edycja festiwalu Black Silesia zostaje przełożona na przyszły rok. Poniżej pełne oświadczenie organizatorów:

  "Niestety, my również polegliśmy. Black Silesia Open Air zostaje przeniesiony na 11 i 12 czerwca 2021. Powody są chyba oczywiste. Aktualnie pracujemy nad line upem – wszystko wskazuje na to, że powinien być bardzo zbliżony do pierwotnie zakładanego.

  Wiemy już na pewno, że Exciter, tak jak wcześniej zaplanowaliśmy, zagra dwa koncerty. W piątek zagra klasyczny oldschoolowy set z wyłączeniem kawałków z pierwszej płyty; w sobotę natomiast - "Heavy Metal Maniac" w całości + bisy (jeśli oczywiście ich do tego przekonacie 8-) ). Dodamy, że dopisek "Europe Exclusive" nie pojawił się na plakacie przypadkiem. Black Silesia Open Air 2021 będzie jedynym miejscem w Europie, gdzie płyta zostanie wykonana na żywo w całości.

  W kwestii biletów – oczywiście można je zwracać. Natomiast nie ukrywamy, że będziemy niezmiernie wdzięczni każdemu, kto tego nie uczyni. Tak samo wdzięczni będziemy tym, którzy jeszcze go nie posiadając – kupią bilet w najbliższym czasie. Jeśli jednak zdecydujecie się go zwrócić - dokładne informacje jak to uczynić znajdziecie w opisie wydarzenia.

  Następne zespoły będziemy potwierdzać stopniowo; a póki co - relaksujcie się póki możecie, bo w Byczynie relaksu nie będzie, to Wam gwarantujemy 8-)
  ".

  Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/557484028335127/

   

  www.facebook.com/BlackSilesia

  added by: Olo
  source: fb..com/BlackSilesia

  ExciterBlack Silesia ProductionsBlack Silesia Open Air


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.