news

the newest reviews

Dwaal

Gospel of the Vile ___2020
Post metal i sludge/doom metal to modne ostatnio kierunki, ale, do cholery - koniecznie zróbcie w pierwszych rzędach jeszcze miejsce dla norweskiego Dwaal. Sam fakt, że ta płyta to debiut już robi wrażenie. To jest poziom, do którego większość zespołów dochodzi przez lata, a Dwaal mają na koncie przecież zaledwie jedną, wydaną własnym sumptem epkę, a wcześniej tylko jedno demo -...

Sadokist

Necrodual Dimension Funeral Storms ___2019
Sadokist to niezła banda fińskich pojebańców. Zdecydowanie bardziej niż na główkowanie nad złożonością swoich utworów stawiają na podziemną autentyczność, bezkompromisowość i konserwatywny, metalowy satanizm, w którym bluźnierstwo przeciwko wszelkim świętościom i normom społecznym jest jedyną, akceptowalną formą składania hołdu dla Piekła. Ta otoczka i wyraźne, wła...

news

 • Kły (pl) udostępnia nowy album "Wyrzyny"

  2020-05-08

  Dzisiejsza premiera nowego albumu Kły odbywa się jednocześnie z pełnią księżyca. Album "Wyrzyny" jest dostępny do odsłuchu online i jest dostępny też w sklepie internetowym Pagan Records.  Sluchaj "Wyrzyny” w całości:  Początki zespołu sięgają 1997, jednak Kły wyszły z lasu dopiero w 2017 roku za sprawą intrygującego dema "Taran-Gai”. Rok później ukazał się debiutancki album "Szczerzenie", który zgarnął mnóstwo pozytywnych opinii i recenzji zarówno od strony mediów jak i słuchaczy.  "Wyrzyny” powstawały na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy, nagraniem, miksem i masteringiem, podobnie jak w przypadku wcześniejszych produkcji zespołu zajął się Nihil w Czyściec Studio. Na płytę składa się 6-utworowy black metalowy monolit z szamanizmem, poezją Mirona Białoszewskiego i Lasem, w którym "huśtały się lisy między górami”. 

  "Kiedy raz zjesz grzyba, stajesz się grzybem…(…)…Jeśli raz spróbujesz, nie możesz przestać!"
  Atak Ludzi Grzybów (Matango)

  Zapytano raz ducha Lovecrafta: "Czy atak grzybów Mi-Go z planety Yuggoth, inwazja zarodników na skrzydłach Gwiezdnego Wiatru – to anihilacja czy zbawienie?” Odrzekł duch: "Zbawienie”.

   

  Tracklista "Wyrzyny":
  1. Burza (My rozgwiazdy)
  2. Nadwołkowyjskiej nocy liczba pojedyńcza
  3. Krajobraz jako oko
  4. Trójząb
  5. Gwiezdny wiatr
  6. Zakorzenienie

  "Wyrzyny" dostępne są w następujących formatach: Digipak CD, Clear LP, Black LP, Digital: tinyurl.com/ydbax2ts

  Pagan Records:
  Website / Shop: www.pagan-records.com
  Facebook: www.facebook.com/paganrecords
  Bandcamp: paganrecords.bandcamp.com
  YouTube: www.youtube.com/paganrecords

  added by: Olo
  source: Dominic Athanassiou

  KłyPagan RecordsNihilCzyściec StudioMiron Białoszewski


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.