news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Purtenance (fi) ujawniają szczegóły nowego albumu

  2020-04-23

  Legendarni fińscy death metalowcy z Purtenance ujawniają szczegóły swojego czwartego długograja "Buried Incarnation", który ma się ukazać 23 czerwca nakładem Xtreem Music na CD i 12” winylu.

  Singla "Deathbed Confession" można posłuchać poniżej:


  Purtenance (obecnie znów grający jako kwartet po zatrudnieniu Aabega Gautama z nepalskiego Dying Out Flame na wokal i bas. Na "Buried Incarnation" znalazło się 9 kawałków kontynuujących  ich tradycyjny styl ciężkiego death metalu w duchu starej, fińskiej szkoły, któremu wierni są od czasu swojego powstania w 1989r. Za okładkę odpowiada po raz kolejny Chris Moyen, który jest autorem wszystkich dotychczasowych okładek wydawnictw Purtenance - włącznie z debiutanckim "Member of Immortal Damnation" z 1992r.

  Spis kawałków na "Buried Incarnation":
  1. Into the Arctic Gloom
  2. Shrouded Vision of Afterlife
  3. Inside the Pyre of Enlightenment
  4. Under the Malicious Moon
  5. Lifeless Profoundity
  6. Deathbed Confession
  7. Wrapped in Lamentation
  8. Dark Womb of Nothingness
  9. Burial Secrecy

   

  www.facebook.com/Purtenance
  shop.xtreemmusic.com

  added by: Olo
  source: Xtreem Music PR

  PurtenanceXtreem Music


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.