news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Debiutancki 12” mini-album Expunged (us) w Hell’s Headbangers już jutro

  2020-04-23

  24 kwietnia premierę swoją ma debiutancki, 12” mini-album kanadyjskiego trio Expunged zatytułowany po prostu “Expunged”. Expunged to powołany w zeszłym roku do życia owoc kreatywności specjalisty od death metalu o ksywie Wolven Deadsoul, który wcześniej obsługiwał wiosło w Dead Soul Alliance i w istniejącym w połowie lat 90-tych Evolution Fail. Tutaj, wraz z pałkerem K.F. z oldskul death metalowego Töteblut i J.S. (aka Jo "Steel" Capitalicide z Ice War) na wokalu i basie hołdują staremu, dobremu, niskostrojonemu death metalowi z brzmieniem legendarnego efektu HM-2.


  Bardziej obrazowo przedstawia to nota prasowa od wydawcy: “Wspaniale ohydny, niesamowicie miażdżący i natychmiast zapadający w pamięć pierwszy cios od Expunged  to klasyczny, ale nie regresywny death metalowy vintage. Masteringiem zajął się guru death / grindcore Topin Das (znany z Fuck The Facts) w swoim Apartment Two Studio. Krótki, ale w pełni satysfakcjonujący “Expunged” to pięć utworów / 23 minuty zanurzone w głębinach ciemności i zagłady - spodziewajcie się, że już wkrótce Expunged narobi nieco szumu w podziemnym światku!

  Preordery: shop-hellsheadbangers.com/expunged-vinyl.asp


  www.facebook.com/hellsheadbangers
  www.hellsheadbangers.com
  expunged-canada.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Hell’s Headbangers

  ExpungedHell’s Headbangers


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.