news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Ols (pl) udostępnia nowy album "Widma"

  2020-04-11

  Jednoosobowy, żeński dark-neofolkowy projekt Ols udostępnił do odsłuchu nowy album "Widma", który będzie miał swoją premierę 17 kwietnia 2020 nakładem Pagan Records.

  Słuchaj "Widma":


  Jak czytamy w notce promocyjnej: Muzyka Ols zakorzeniona jest w magicznej rzeczywistości zamglonych lasów i tajemniczych mokradeł. Utwory bazują  na wielogłosowych harmoniach wokalnych, których dopełnienie stanowią partie instrumentalne budujące rytualny i hipnotyczny charakter.

  Za wszystkie wokale, instrumenty, kompozycje, teksty i aranżacje odpowiada Anna Maria Oskierko.

  "Widma” to koncept-album, poświęcony późnej jesieni, której w życiu człowieka odpowiada starość. Kolejne utwory wiodą słuchacza przez kolejne stadia starości i jesiennego zamierania; od pierwszego przymrozku, pierwszego siwego włosa, przez nadejście listopadowych ciemności, samotność, szaleństwo, aż po przyjście zimy - aż po śmierć.

  Album jest dostępny w przedsprzedaży: tinyurl.com/ssdvrhe.

   

  OLS na Facebook: www.facebook.com/Olsproject

  PAGAN RECORDS:
  Website: www.pagan-records.com
  Facebook: www.facebook.com/paganrecords
  Bandcamp: paganrecords.bandcamp.com
  YouTube: www.youtube.com/paganrecords

  added by: Olo
  source: Dominic Athanassiou

  OlsPagan RecordsAnna Maria Oskierko


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.