news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Reek (se) publikuje drugi utwór z debiutanckiej płyty

  2020-04-11

  24 kwietnia, nakładem Testimony Records swoją premierę będzie miał debiutancki album szwedzkiego Reek "Death is someting there Between". Reek to kolejny szwedzkobrzmiący projekt Roggi Johansson'a (Paganizer), który tutaj tworzy z nim Håkan Stuvemark (gitarzysta Wombbath), a sekcję rytmiczną zespołu uzupełniają Jon Skäre (bębny) i Mathias Back (bas). W Reek tworzą oni death'n'roll silnie inspirowany "Wolverine Blues" czego wcale nie ukrywają i już nieco ponad miesiąc temu opublikowali pierwszy utwór "Condemned by the Hands of Pain". Teraz dostajemy drugi, zatytułowany "Flesh Golem". Obydwu możecie posłuchać poniżej:

  Pełna tracklista:
  1. Condemned by the Hands of Pain
  2. Flesh Golem
  3. Gold in your Throat
  4. The Eaters
  5. Horror Waltz
  6. Foaming at the Mouth
  7. Tyranny of the Blood
  8. A Matter of Time
  9. Black Hole Star
  10. Fuel for the Pyres
  11. Rain Down Salvation

  Preordery można składać na następujące formaty: winyl w kolorach ciemnoczerwony, żółty, czarny wir (wersje kolorowe w ilości 150szt), czarny (150szt) oraz na limitowany ręcznie CD w digipacku (500 kopii).


  testimonyrecords.bandcamp.com
  www.facebook.com/testimonyrecords

  added by: Olo
  source: Testimony Records

  ReekTestimony RecordsRogga JohanssonHåkan StuvemarkPaganizerWombbath


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.