news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • 10" split Exhumed/Gruesome (us/us) w czerwcu; utwór do odsłuchu

  2020-04-07

  5 czerwca ukazuje się nakładem Relapse Records 10" split Exhumed i Gruesome "Twisted Horror". Preordery dostępne są tutaj, a poniżej utwór Gruesome "A Mind Decayed" i kilka słów od wytwórni:

   

  "Jak wszystkim dobrze wiadomo, nastały dziwne, surrealistyczne czasy dla nas wszystkich. Tak wiele planów zostało w tym momencie przerwanych, nad zrozumieniem skutków tego wszystkiego głowią się naukowcy, ale jedna rzecz, której zdecydowanie nie chcieliśmy przekładać był ten nowy split Exhumed/Gruesome. W czasie, gdy tak wielu z nas utknęło w domach, wszyscy, jak nigdy polegamy na Death Metalu, aby utrzymywał nas w psychicznej kondycji. Dlaczego więc mielibyśmy z tym czekać? Pracowaliśmy równolegle nad trasą po Stanach obydwu zespołów (wraz z kilkoma fajnymi, specjalnymi gośćmi) i jak tylko realnym stanie się ogłoszenie czegokolwiek to damy Wam znać. W międzyczasie, oto nowa muzyka, aby zająć czymś Wasze chłonne umysły. Włączajcie, słuchajcie i niech Wasze mózgi gniją!"

  Materiał zawiera 5 zupełnie nowych kawałków od obydwu zespołów i ukaże się nie tylko na 10-calowym winylu, ale także na CD i oczywiście w formatach cyfrowych.

  Pełny spis utworów:
  1. Exhumed - Rot Your Brain
  2. Exhumed - Buried to Die
  3. Exhumed - Dead, Deader, Deadest
  4. Gruesome - A Mind Decayed
  5. Gruesome - Led into the Dark


   

  www.facebook.com/RelapseRecords/
  store.relapse.com

  added by: Olo
  source: Relapse Records

  ExhumedGruesomeRelapse Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.