news

the newest reviews

Mental Casket

Demo 2020 ___2020
Lubicie Death? Ten z czasów debiutu, siermiężny, toporny i co najważniejsze roztaczający woń świeżo rozkopanej cmentarnej ziemi. Jeśli tak, to bierzcie się za Mental Casket. Myślę, że ideą powołania do życia tego tworu była chęć złożenia hołdu twórcy "Scream Bloody Gore". Aby być sprawiedliwym muszę nadmienić, że od czasu ubiegłorocznego debiutanckiego demo, M...

Dwaal

Gospel of the Vile ___2020
Post metal i sludge/doom metal to modne ostatnio kierunki, ale, do cholery - koniecznie zróbcie w pierwszych rzędach jeszcze miejsce dla norweskiego Dwaal. Sam fakt, że ta płyta to debiut już robi wrażenie. To jest poziom, do którego większość zespołów dochodzi przez lata, a Dwaal mają na koncie przecież zaledwie jedną, wydaną własnym sumptem epkę, a wcześniej tylko jedno demo -...

news

 • Forgotten Tomb (it) - tytułowy utwór z nadchodzącej płyty

  2020-04-02

  Włoscy black/doom metalowcy Forgotten Tomb ujawnili tytułowy utwór z nadchodzącej płyty, "Nihilistic Estrangement". Album ukaże się 8 maja nakładem Agonia Records. Nowego utworu można posłuchać już teraz, tutaj:


  W dniu jutrzejszym singiel ukaże się na Spotify oraz na innych platformach.

  Dziesiąty album w karierze zespołu oraz następca "We Owe You Nothing" sprzed trzech lat otrzymał okładkę autorstwa Paolo Girardi (Power Trip, Bell Witch, Inquisition). Jest to obraz, namalowany specyficznie na potrzeby nowego albumu.

  W długim komentarzu, zespół odniósł się do pracy nad albumem, oczekiwań dotyczących muzyki oraz tekstów: "Nihilistic Estrangement to nasz dziesiąty album, który otwiera nowy rozdział w karierze zespołu i prawdopodobnie nową trylogię. Brzmi inaczej niż nasz poprzedni krążek. Koncepcja, która stała za nagraniem, to chęć oderwania się od wszystkich obecnych trendów, tak w charakterze stylu, jak i samej produkcji. Chcieliśmy aby album brzmiał ponadczasowo. W studiu używaliśmy mikrofonów z lat 60tych i 70tych, graliśmy na instrumentach z wczesnych lat 80tych, urzywaliśmy analogowych taśm i konsoli. Nagrywaliśmy go tak jak nagrywano stare albumy, sprzed czterdziestu laty. Od strony muzycznej, album nawiązuje do naszych wszystkich dotychczasowych dokonań, w tym pierwszych albumów, jakie nagraliśmy. Jest bardzo odświeżający i personalny. To czysta esencja Forgotten Tomb. Teksty odwołują się do różnych rzeczy, a w przeważającej mierze do mentalnego odosobnienia od współczesnego świata. Są o odmowie uczestnictwa w tym co dzieje się wokół nas i odnajdywaniu ukojenia w wewnętrznym świecie, do którego nikt nie może wejść. Są bardzo mizantropijne, nawet jeśli ten termin zestarzał się w ostatnich latach".

  "Nihilistic Estrangement" został wyprodukowany przez Ferdinando "Herr Morbid" Marchisio (wokal, gitara) i zmiksowany przez Alessandro "Algol" Comerio (bass). Jack Control odpowiada za mastering albumu w Enormous Door Studios (Darkthrone, Aura Noir, Martyrdod).


  Utwory:
  1. Active Shooter
  2. Iris' House Pt. I
  3. Iris' House Pt. II
  4. Distrust³
  5. Nihilistic Estrangement
  6. RBMK

  Formaty:
  - Jewelcase CD.
  - Digisleeve CD.
  - Czarny vinyl.
  - Oceaniczny winyl w jasno zielonym kolorze.
  - Świecący w ciemności winyl w drewnianym boksie
  (z plakatem, naszywką, metalową przypinką i digisleeve CD).
  - Koszulka.
  - Pliki cyfrowe.

  Skład:
  Ferdinando "Herr Morbid" Marchisio - wokal, gitara
  Alessandro "Algol" Comerio - bass
  Kyo-Naam "Asher" Rossi - perkusja

  Pre-orders:
  www.agoniarecords.com/forgottentomb

  FORGOTTEN TOMB on-line:
  Website: www.forgottentomb.com
  Facebook: facebook.com/Official.Forgotten.Tomb/
  Instagram: www.instagram.com/officialforgottentomb/
  Bandcamp: officialforgottentomb.bandcamp.com/
  Spotify: open.spotify.com/artist/56sxMCmVq5a2AZlmz39YOW

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: tinyurl.com/agoniashop
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  Forgotten TombAgonia RecordsPaolo GirardiFerdinando "Herr Morbid" MarchisioAlessandro "Algol" ComerioJack ControlEnormous Door Studios


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.