news

the newest reviews

Sadokist

Necrodual Dimension Funeral Storms ___2019
Sadokist to niezła banda fińskich pojebańców. Zdecydowanie bardziej niż na główkowanie nad złożonością swoich utworów stawiają na podziemną autentyczność, bezkompromisowość i konserwatywny, metalowy satanizm, w którym bluźnierstwo przeciwko wszelkim świętościom i normom społecznym jest jedyną, akceptowalną formą składania hołdu dla Piekła. Ta otoczka i wyraźne, wła...

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

news

 • Death metalowy Obscene (us) zadebiutuje w Blood Harvest; posłuchaj pierwszego singla

  2020-03-09

  Stacjonująca w Indianapolis death metalowa horda Obscene podpisała papiery ze szwedzką Blood Harvest na wydanie ich debiutanckiego albumu"The Inhabitable Dark". Ma ona trafić do sprzedaży w maju na CD, winylu i w formacie cyfrowym. Pierwszy udostępniony utwór zatytułowany jest "Isolated Dumping Grounds":

   

  Wokalista Kyle Shaw przybliża nam jego szczegóły:

  "Utwór 'Isolated Dumping Grounds' jest o człowieku, który zabija pomimo, że tego nie chce. Gdy tylko znajduje jakieś dogodne, ustronne miejsce do porzucenia ciała to ta potrzeba całkowicie go pochłania, aż do momentu, gdy przestaje kontrolować swoje impulsy. Pod względem muzycznym jest to wielki krok pod kątem agresji i energii. Lubimy wciąż nasze demo 'Sermon to the Snake', ale zgadzamy się też wszyscy, że zabrakło na nim nacisku na odpowiednią  atmosferę i materiał ten potrzebował większego zrównoważenia.

  Dołączenie zarówno Mike'a (gitara) jak i Roya (bas) zainicjowało prawdziwą progresję w stosunku do demówki. Tytuł 'The Inhabitable Dark' (tłum. 'Niezamieszkiwalny mrok') zainspirowany został książką Jacka Ketchuma "Rudy", w której główny bohater wchodzi w ową niezamieszkiwalną ciemność, aby dokonać zemsty na swoich wrogach w tej historii. Przewijającym się motywem wszystkich tekstów na płycie jest właśnie człowiek popchnięty do takiego punktu i konsekwencje, które z tego wynikają."


  Nagrania "Isolated Dumping Grounds" miały miejsce w Earth Analog Studios w Tolono, IL latem 2018. Stylistycznie jest to death metal na styku z thrash w stylu wczesnej Florydy i Holandii, z nawiązaniami do szkoły brytyjskiej, skandynawskiej i nowojorskiej. Za okładkę odpowiada Mark Riddick i jest to chyba jedna z jego lepszych prac.

  Lista utworów na "The Inhabitable Dark":
  1. Without Honor and Humanity
  2. Bless the Giver of Oblivion
  3. All Innocence Burns Here
  4. They Delight in Extinction
  5. Black Hole of Calcutta
  6. Isolated Dumping Grounds
  7. This is He Who Kills
  8. The Inhabitable Dark 

  Produkcja i miksy: Carl Byers @ Clandestine Arts Recording.
  Mastering: Damian Herring @ Subterranean Watchtower Studios.

   

  facebook.com/obsceneDM
  obscenedeathmetal.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Clawhammer PR

  ObsceneBlood Harvest RecordsMark Riddick


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.