news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Mord’A’Stigmata - koncertowy album dostępny w przedpremierowym odsłuchu

  2020-03-08

  Awangardowo-black metalowy kwartet Mord'A'Stigmata udostępnił w przedpremierowym odsłuchu swój pierwszy koncertowy album "Songs for the Exiles (Live At Roadburn 2019)". Materiał został zarejestrowany podczas występu na festiwalu Roadburn w Tilburgu, Holandia 14 kwietnia 2019 roku. Za miks i mastering odpowiedzialny jest Marcel van de Vondervoort (min. Ulver, Triptykon, Neurosis, Cult of Luna), okładkę zaprojektował portugalski artysta Credo Quia Absurdum, a całością oprawy graficznej zajął się P. (Cursed Art).

  Materiał w całości do odsłuchu tutaj: youtu.be/6HVnzVXMetM

  Płyta ukaże się 19 marca 2020 nakładem Pagan Records i dostępna będzie wyłącznie podczas koncertów zespołu oraz na stronie wydawcy. Równolegle z nią ukażą się winylowe wznowienia dwu poprzednich krążków zespołu "Ansia" oraz "Our Hearts Slow Down". Obydwie pozycje dostępne będą w dwu wersjach kolorystycznych w ściśle limitowanym nakładzie.

  PRE-ORDER: tinyurl.com/wdmgfyb

   

  Najbliższe koncerty:
  MORD'A'STIGMATA, MEDICO PESTE, LOATHFINDER "Heralds of Nothingness":
  19 III, Wrocław, Firlej  (wydarzenie na FB)
  20 III, Poznań, U Bazyla (wydarzenie na FB)
  21 III, Gdańsk, Drizzly Grizzly (wydarzenie na FB)
  22 III, Warszawa, Hydrozagadka (wydarzenie na FB)

  Bilety w cenie: 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu) do kupienia na lefthandsounds.org.

  MGŁA , MORD'A'STIGMATA, MARTWA AURA "The Stench of Zeitgeist" European Tour 2020:
  06.05 Reithalle Strasse E - Dresden (DE)
  07.05 Poppodium Het Bolwerk - Sneek (NL)
  08.05 Turbinenhalle Oberhausen (DE)
  09.05 Incineration Festival - London (UK)
  10.05 La Machine du Moulin Rouge - Paris (FR)
  11.05 TBA (FR)
  12.05 L'Entrepôt À Arlon (BE)
  13.05 Rockfabrik Bad Friedrichshall (DE)
  14.05 Hall Of Fame, Zurich (CH)
  15.05 Uhrenwerk Weimar (DE)
  16.05 Palác Akropolis - Prague (CZ)

  www.facebook.com/mordastigmata

  added by: Olo
  source: Pagan Records

  Mord’A’StigmataPagan RecordsMarcel van de VondervoortCredo Quia AbsurdumCursed Art


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.