news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Ulcerate (nz) ujawnia szczegóły nowego albumu, utwór do odsłuchu

  2020-03-08

  Debemur Morti Productions zapowiada szósty album nowozelandzkiego Ulcerate. Płyta nosić będzie tytuł "Stare Into Death and Be Still" i wytwórnia reklamuje go jako "kolejny etap rozwoju zespołu z klaustrofobicznych i dysonansowych rejonów w kierunku nowego poziomu eksploracji melodii, harmonii i mocy.

  Znajdziecie tu firmowy znak Ulcerate - ultra-klimatyczny miks najwyższych lotów nieortodoksyjnego death metalu ze strukturami futurystycznego black metalu sparowany z wyrafinowaniem i doświadczeniem w tworzeniu niesamowitych riffów, utworów i ich konceptu, które wbijają się w głowę słuchacza, prześladują go i przemieniają poprzez swoją ekspresyjną szczerość."

  Lista utworów "Stare Into Death and Be Still":
  1. The Lifeless Advance
  2. Exhale the Ash
  3. Stare Into Death and Be Still
  4. There Is No Horizon
  5. Inversion
  6. Visceral Ends
  7. Drawn Into The Next Void
  8. Dissolved Orders

  Utwór tytułowy:

  Premiera - 24 kwietnia. Formaty: CD w digipacku, podwójny winyl i specjalne wydanie DMP na winylu z możliwością pobrania materiału. Można już zamawiać w sklepie wytwórni. Lub na bandcampie.

   

  ulcerate.bandcamp.com
  www.ulcerate-official.com/

  added by: Olo
  source: Debemur Morti Productions

  UlcerateDebemur Morti Productions


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.