news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Duże zmiany personalne w Skeletal Remains, zapowiedź nowego albumu

  2020-03-05

  Kalifornijska rewelacja ostatniej dekady w death metalu - Skeletal Remains nie byli w stanie dłużej dogadywać się na stopie osobistej i zespół opuścili gitarzysta Adrian Obregon (to już jego drugie odejście ze składu Skeletal Remains), basista Adrian Marquez oraz pałker Eddie Andrade. Chris Monroy (gitara, wokal) od razu ogłosił ich następców i tak na gitarę wraca stary wioślarz Skeletal Remains - Mike De La O, na basie będzie grał Noah Young (ex-Warbringer), a etat stałego bębniarza pozostaje na razie nieobsadzony. Zgodnie z zapowiedziami, na koncertach wspierać ich będą różni znajomi, a na nowym albumie partie perkusji nagra Charlie Koryn. Chris zachęca chętnych do kontaktowania się przez media społecznościowe bądź na maila.

  Nowy album ma nosić tytuł "The Entombment Of Chaos". Jego nagrania mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu w Trench Studios (Corona, CA), a miksy i mastering robić im ma Dan Swanö. Okładkę przygotuje ponownie Dan Seagrave. Krótko po nagraniach zespół ma ruszyć w trasę i oczywiście grać na letnich festiwalach.

   

  www.facebook.com/SkeletalRemainsDeathMetal
  skeletalremains.bigcartel.com

  added by: Olo
  source: fb.com/SkeletalRemainsDeathMetal

  Skeletal RemainsCentury MediaChris MonroyDan SwanöDan Seagrave


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.