news

the newest reviews

Mental Casket

Demo 2020 ___2020
Lubicie Death? Ten z czasów debiutu, siermiężny, toporny i co najważniejsze roztaczający woń świeżo rozkopanej cmentarnej ziemi. Jeśli tak, to bierzcie się za Mental Casket. Myślę, że ideą powołania do życia tego tworu była chęć złożenia hołdu twórcy "Scream Bloody Gore". Aby być sprawiedliwym muszę nadmienić, że od czasu ubiegłorocznego debiutanckiego demo, M...

Dwaal

Gospel of the Vile ___2020
Post metal i sludge/doom metal to modne ostatnio kierunki, ale, do cholery - koniecznie zróbcie w pierwszych rzędach jeszcze miejsce dla norweskiego Dwaal. Sam fakt, że ta płyta to debiut już robi wrażenie. To jest poziom, do którego większość zespołów dochodzi przez lata, a Dwaal mają na koncie przecież zaledwie jedną, wydaną własnym sumptem epkę, a wcześniej tylko jedno demo -...

news

 • Nowy album Lustre (se) w kwietniu, pierwszy singiel udostępniony

  2020-02-26

  Jak donosi Nordvis Produktion, siódmy pełnoczasowy album szwedzkich protoplastów ambient black metalu - Lustre, będzie nosił tytuł "The Ashes of Light" i ukaże się 24 kwietnia. W notce prasowej wydawca tak reklamuje nowy materiał:

  Lustre powraca - z lodowatymi melodiami, nawiedzonymi krzykami i atmosferą gęstą jak zimowe śniegi. Nachtzeit kontynuuje na "Ashes of Light" swoje dziedzictwo w majestatycznej chwale; to fascynujący, klimatyczny black metal poszukujący zagubionych tajemnic w lesie, wśród gwiazd.
   
  Nieziemskie klawisze i epickie, długie linie melodyczne rozciągające się wzdłuż galaktyk uspokajają duszę mistycznymi echami starożytnych prawd. Ta na poły senna atmosfera hipnotyzuje i fascynuje. W wielkich, efemerycznych przestrzeniach Lustre znajdziesz ucieczkę od codziennych trosk i współczesnego zgiełku.

  Preordery:
  orcd.co/the-ashes-of-light
  nordvis.com/en/lustre-a-10

  Pierwszego singla możecie posłuchać poniżej:

   

   

  nordvis.com/en/lustre-a-10
  www.instagram.com/lustreofficial/
  www.facebook.com/lustresweden
  lustre.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Nordvis Produktion

  LustreNordvis Produktion


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.