news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Medico Peste ujawnia kolejny utwór z "The Black Bile"

  2020-02-18

  "All Too Human" - to tytuł drugiego ujawnionego utworu z nowej płyty Medico Peste. Premiera "The Black Bile" już 20.03 w Season of Mist. Dzień wcześniej grupa wyruszy w mini-trasę po Polsce pod szyldem Heralds of Nothingness Tour 2020.

   

  Heralds of Nothingness Tour 2020:
  Mord'A'Stigmata
  Medico Peste
  Loathfinder

  19 III, Wrocław, Firlej
  20 III, Poznań, U Bazyla
  21 III, Gdańsk, Drizzly Grizzly
  22 III, Warszawa, Hydrozagadka

  Bilety w cenie:
      50 zł (przedsprzedaż)
      60 zł (w dniu koncertu)
  dostępne już na lefthandsounds.org

   

  Medico Peste (black metal)
  W czasach, gdy black metal staje się coraz bardziej zatłoczoną niszą, trudno o zespoły z wyrazistą wizją. Do tego wąskiego grona należy Medico Peste, który po trzech latach od wydania znakomitej EPki “Herzogian Darkness” powraca z drugim dużym albumem “ב :The Black Bile” (premiera 20 marca w Season of Mist). Połączenie ekstremalnych środków wyrazu z post-punkiem i awangardą (czymkolwiek ona dziś jest) sprawia, że Medico Peste pozostaje zespołem jedynym w swoim rodzaju. "All Too Human" to druga odsłona nowej płyty.
  Fb: www.facebook.com/medicopesteband/
  “God Knows Why” (video): youtu.be/VTn7sZrVpZQ

  added by: Olo
  source: Left Hand Sounds

  Mord’A’StigmataMedico PesteLoathfinderLeft Hand SoundsSeason of Mist


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.