news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Shards Of Humanity (us) - drugi album w kwietniu w Unspeakable Axe

  2020-02-15

  Kolejna premiera zaplanowana na 13 kwietnia przez Unspeakable Axe Records to drugi album  znakomicie zapowiadającej się, death/thrashowej ekipy z Memphis - Shards Of Humanity. Debiut wykazywał inspiracje środkowym okresem twórczości Death, ale z mocnym wpływem thrashowego barbarzyństwa, dzięki czemu Shards Of Humanity brzmią naprawdę oryginalnie. "Cold Logic" to rozwój zespołu w każdym możliwym wymiarze - umiejętności technicznych, kompozycyjnym i brzmieniowym, co słychać w pierwszym udostępnionym utworze "Moths of Zeta" (poniżej). Jest w tym wszystkim miejsce zarówno na techniczne, prawie psychodeliczne odjazdy, ale wszystko to napędzane jest bardzo autentyczną, thrashową zaciekłością.  Pełna tracklista:
  1. Cosmic Shield
  2. Martyr's Gaze
  3. I’ve Seen Death
  4. Moths of Zeta
  5. Cold Logic
  6. Bathing Raw in the Blood of Pigs
  7. Into The Realms of Lower Astral
  8. Docile Masses
  9. Demonic Crystallized Intelligence
  10. Mechanical Phosphene

   

  facebook.com/ShardsOfHumanity
  unspeakableaxerecords.com
  unspeakableaxerecords.bandcamp.com
  facebook.com/unspeakableaxerecords

  added by: Olo
  source: Clawhammer PR

  Shards Of HumanityUnspeakable Axe Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.