news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Cemetery Filth (us) zadebiutują w kwietniu w barwach Unspeakable Axe

  2020-02-15

  Oldskulowi death metalowcy z Atlanty - Cemetery Filth wydadzą swój pierwszy pełnoczasowy album w barwach Unspeakable Axe Records, (pododdział Dark Descent). Grupa ma na koncie świetnie przyjętą epkę "Screams from the Catacombs" z 2014, udział w pierwszej części kompilacji 4 Doors to Death z 2016 oraz, rok później - split EP z Sewercide. Po krótkim okresie zwolnienia zespół daje o sobie wreszcie znać za sprawą debiutanckiego pełniaka zatytułowanego "Dominion", którego wydanie zostało zaplanowane na 13 kwietnia. Sam zespół określa ten materiał jako ich własny manifest tego jak powinien brzmieć dobrze zrobiony death metal. Pierwszego udostępnionego kawałka "Churning the Shallows" możecie posłuchać poniżej:

   

   

  Unspeakable Axe Records odpowiada za wydanie na CD, kasecie i cyfrowych platformach. Winyle tłoczone będą wspólnie z Boris Records i trzeba będzie na nie poczekać nieco dłużej.

  Tracklista:
  1. Subduction
  2. Exhumed Visions
  3. Paralytic Scourge
  4. Aeons In Dis
  5. Festering Vacuity
  6. Churning of the Shallows
  7. Devoured by Dread
  8. From Euphonic Crypts
  9. Dominion

   

  Aktualny skład CEMETERY FILTH:
  Matt Kilpatrick - wokale, gitara
  Ryan Guinn - gitara
  Devin Kelley - bas, dodatkowe wokale
  Chris McDonald - bębny

  facebook.com/CemeteryFilth
  www.unspeakableaxerecords.com
  unspeakableaxerecords.bandcamp.com
  facebook.com/unspeakableaxerecords

  added by: Olo
  source: Clawhammer PR

  Cemetery FilthUnspeakable Axe RecordsDark DescentBoris Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.