news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Earth Rot (au) ujawniają drugi kawałek z nadchodzącej płyty

  2020-02-06

  Black/death metalowcy z australijskiego Earth Rot ujawniają kolejny utwór z ich nadchodzącego opusu "Black Tides of Obscurity", którego wydanie Season Of Mist zaplanowała na 6 marca.

   

   

  Gitarzysta Colin tak enigmatycznie tłumaczy koncept udostępnionego utworu "Mind Killer": "Tak jak ludzki umysł rozwija się i dojrzewa, tak niewyraźne i promieniste formy nieznanego łączą się w znane, uwięzione przez język wyobrażenia. Olśniewający geniusz pierwotnych idei utrwala się w banalności ziemskiego zrozumienia. Złowrogie jestestwo, stare jak świat i niepoznawalne dla śmiertelnych języków, tak jak śmiertelny język zostało stworzone, aby bronić umysł przed jego wyobrażeniem. Czaiło się przez całe eony, ukryte w przestrzeniach pomiędzy wyobrażeniami. Pokonało definicję - antytezę świadomego umysłu. Zabójca Umysłu."

  Preordery można składać w sklepie Season of Mist.

  Lista kawałków:
  1. Dread Rebirth (5:57) (klip)
  2. New Horns (4:14)
  3. Towards A Godless Shrine (5:39)
  4. Unparalleled Gateways To Higher Obliteration (5:16)
  5. Ancestral Vengeance (4:21)
  6. The Cape Of Storms (4:03)
  7. Serpent's Ocean (4:31)
  8. Mind Killer (3:29) (klip)
  9. Unravelling Vapour Of Sanity (5:14)
  10. Out In The Cold (2:43)
  Pełny czas    45:27

   

  Line-up
  Jared Bridgeman - wokal / bas
  Tom Waterhouse - gitara / dodatkowe wokale
  Colin Dickie - gitara
  Daniel Maloney - bębny

  Studia nagraniowe:
  Bębny nagrano w Pony Music w Melbourne (AU)
  Nagrania reszty instrumentów Earth Rot realizowali we własnym zakresie w Perth (AU)

  Produkcja:
  Bębny: Troy McCosker
  Reszta instrumentów: Jared Bridgeman i Colin Dickie

  Mixing/Mastering:
  Kristian Kohlmannslehner w Kohlekeller Studio w Seeheim (DE)

  Gościnny udział w nagraniach:
  Łyżeczki w "Out In The Cold" - Christopher Zibell (Taake)

  Okładka: Khaos Diktator

  www.earthrotaus.bandcamp.com
  www.facebook.com/earthrotband
  www.instagram.com/earthrot
  www.twitter.com/earthrotaus

  added by: Olo
  source: Season of Mist

  Earth RotSeason of Mist


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.