news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Solothus (fi) - pierwszy singiel z nowego albumu

  2020-02-04

  Fiński death/doom metalowy Solothus zapowiada swój trzeci album "Realm of Ash and Blood" na 27 marca nakładem 20 Buck Spin, z którą podpisali kontrakt w połowie zeszłego roku. Zespół udostępnił pierwszy utwór z tego krążka zatytułowany "The Watcher":

  Preordery na CD, winyle i kasety mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

   

  Pełna tracklista "Realm of Ash and Blood":
  1. Father of Sickness
  2. The Watcher
  3. The Gallows’ Promise
  4. Last Breath
  5. Below Black Waters
  6. Chasm Of Shattered Bones
  7. A Rain Of Ash

  Nagrania i miksy bębnów, gitar i basu robił im Lauri Laaksonen, z rejestrację i produkcję wokali odpowiada natomiast Tommi Ilmanen z Sounds from Below Studio. Mastering albumu to dzieło Dana Lowndesa z Resonance Sound Studio, a widoczną powyżej okładkę namalował im Adam Burke (pracował dla m.in. Hällas, Eternal Champion, Angel Witch).

  Nowy krążek jest ostatnim, na którym możemy usłyszeć ich poprzedniego gitarzystę Sami Ivonenena. Opuścił on zespół w listopadzie zeszłego roku, już po nagraniach "Realm of Ash And Blood". Solothus szybko znaleźli jego następcę - jest nim Aleksi Luukka.

  Aktualny skład Solothus:
  Kari Kankaanpää - wokal
  Veli-Matti Karjalainen - gitara
  Juha Karjalainen - bębny
  Tami Luukkonen - bas
  Aleksi Luukka - gitara

  www.solothus.com
  solothus.bandcamp.com
  www.facebook.com/Solothus
  www.20buckspin.com
  www.facebook.com/20buckspin
  twitter.com/20buckspinlabel

  added by: Olo
  source: 20 Buck Spin

  Solothus20 Buck SpinAdam Burke


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.