news

the newest reviews

Sadokist

Necrodual Dimension Funeral Storms ___2019
Sadokist to niezła banda fińskich pojebańców. Zdecydowanie bardziej niż na główkowanie nad złożonością swoich utworów stawiają na podziemną autentyczność, bezkompromisowość i konserwatywny, metalowy satanizm, w którym bluźnierstwo przeciwko wszelkim świętościom i normom społecznym jest jedyną, akceptowalną formą składania hołdu dla Piekła. Ta otoczka i wyraźne, wła...

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

news

 • Nie żyje Sean Reinert (m.in. Cynic, Death)

  2020-01-26

  W wieku 48 lat zmarł Sean Reinert, perkusista znany doskonale z gry dla Cynic i m.in. nagrań bębnów na "Human" Death. Nieprzytomnego muzyka znalazł w domu w Kalifornii w piątkowy wieczór (24 stycznia) jego mąż Tom. Nie podano jednak przyczyn śmierci Seana.

  "Wciąż próbuję odtworzyć wydarzenia z ostatnich 24 godzin. Po powrocie z pracy znalazłem nieprzytomnego Seana leżącego na podłodze. Próbowałem go reanimować z pomocą operatora alarmowej linii 911. [Sean] został zabrany do szpitala w karetce. Nie jest znana przyczyna śmierci i zostanie wykonana sekcja zwłok. 3 tygodnie temu mieliśmy nasze coroczne badania lekarskie i byliśmy w dobrym zdrowiu. Sean nie miał żadnych problemów z narkotykami." - tak na Facebooku relacjonował Tom.

  "Fani, których tak uwielbiał stracili wpływowego i fenomenalnego perkusistę. Niektórzy z nas stracili męża, syna, brata, wujka i najlepszego przyjaciela" - napisali Tom i Patti, siostra zmarłego muzyka.

  Amerykanin był współzałożycielem grupy Cynic razem z gitarzystą i wokalistą Paulem Masvidalem, z którym razem występował do rozstania we wrześniu 2015 r. Perkusista wtedy przekonywał, że Cynic ponownie się rozpadł z powodu różnic na tle artystycznym i osobistym. Masvidal zaprzeczał tym twierdzeniom, uważając że grupa będzie nadal funkcjonować.

  W styczniu 2018 r. ukazał się utwór "Humanoid" - pierwsze nagranie Cynic bez udziału Reinerta (na perkusji zagrał Matt Lynch).

   

  www.seanreinert.com
  www.facebook.com/officialseanreinert

  added by: Olo
  source: muzyka.interia.pl

  Sean ReinertPaul MasvidalCynicDeathC-187


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.